צה"ל הכריז על 'בית המכפלה' בחברון כ'שטח צבאי סגור' אבל המתנחלים מסרבים לצאת ומציגים שוב ושוב את מסמכי הרכישה. צה"ל: אין אדם עושה דין לעצמו - שר הביטחון צריך לאשר. 'בית המריבה' החדש בחברון - איך זה ייגמר?

שרים וחברי כנסת מביעים התנגדות חריפה לצו הפינוי שהוצא על ידי משרד הביטחון לפינוי 'בית המכפלה' שבחברון. כזכור, לפני ימים אחדים, קבוצת אנשי ימין נכנסו לבית סמוך למערת המכפלה בחברון. כוחות הביטחון הגיעו לפנותם – אך הם הציגו מסמכים המעידים על קניית הרכוש מידי הערבים.

גורמים בצה"ל אמרו כי מדובר בפרובוקציה מיותרת ומסוכנת, וב-JDN אף רמזנו כי מדובר בהתגרות באומות העולם – דבר האסור על פי ההלכה. גולשי האתר התרעמו נגד העורך והביעו את מורת רוחם מהכותרת הפרובוקטיבית.

עוד באתר:

[postim]

כעת, עם פרסום צו הפינוי והדיון אודותיו בישיבת סיעת הליכוד, ראשי שדולת א"י בכנסת ח"כ זאב אלקין וח"כ אריה אלדד קוראים לראש הממשלה לבטל באופן מיידי את צו הפינוי שהוצא ל'בית המכפלה' בחברון. לדבריהם, נוסח הצו, הדורש את פינוי הבית אך ורק מטעמים של 'סדר ציבורי' מעיד כאלף עדים שהרכישה היא כשרה.

"לא יתכן ש'סדר ציבורי' בעיר האבות משמעותו מניעת מגורי יהודים מול מערת המכפלה, ולא יתכן ששר הביטחון עושה דין לעצמו ומבצע מחטף עוד בטרם התקיים דיון בממשלה", אמרו השניים, בשם השדולה.

"אנו קוראים לראש הממשלה להיות נאמן להחלטת הממשלה בראשותו, לפעול למען ביסוס הישוב היהודי בחברון, לתת כבר היום 'היתר עסקה' ולאשר את מגורי המשפחות היהודיות בבית".

שר החינוך, גדעון סער, אמר כי "הוצאת צו הפינוי למתיישבים היהודים בבית המכפלה בחברון בטרם התקיים דיון אותו הנחה רה"מ בישיבת שרי הליכוד אתמול לקיים עוד השבוע, היא בגדר ניסיון למחטף. השאלה המכרעת היא האם הבית נרכש כדין. בהנחה שלבעלים יש זכות קניינית, פינוי אינו מוצדק ומשדר מסר שגוי".

שר ההסברה והתפוצות יולי אדלשטיין (ליכוד) קורא לשר הביטחון ברק לבטל את צו הפינוי. בביקורו של אדלשטיין בבית במוצ"ש האחרון הוא עמד על חוקיות הרכישה ומצא אותה כשרה. "הוצאת צו באצטלה פרוצדוראלית אינה מתקבלת על הדעת", אמר אדלשטיין. "יש לבטל את הצו לאלתר ולהמתין להכרעת הממשלה בנושא".

יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין, אמר כי "הדרישה לפנות את בית המכפלה בחברון לאחר שעסקת הרכישה נבדקה ונמצאה כשרה, היא עיוות מוחלט של הצדק, אפליה שאין לסבול אותה ונשיאת שם הביטחון לשווא.  במגרון הסבירו לנו שזכות הקניין קדושה ואינה סובלת דיחוי במימוש שלה, אך כשהבעלים יהודים, כל זה נשכח".

עוד אמר דיין: "ביום שישי אמרו לנו שזה יצית תבערה אבל אפילו יום האדמה עבר בשלום. אם צו הפינוי לא יבוטל – יתברר שוב שכל הדיבורים על צדק וביטחון הם מסווה להתנכלות להתיישבות היהודית".

צו פינוי לבית המכפלה בחברון צו פינוי לבית המכפלה בחברון (1) צו פינוי לבית המכפלה בחברון (2)