שני ילדים מבית שאן נעצרו אמש (א) לאחר שגנבו 5,000 ש"ח מאחת החנויות בעיר, לטענתם: משפחתם מעוטת יכולת, ואין להוריהם כיצד לעשות את החג • כיצד התקבלה טענתם בתחנת המשטרה?

שני אחים בני 10 ו-12 תושבי בית שאן נעצרו אמש (א) על ידי המשטרה המקומית, לאחר שפרצו שעות קודם לכן לבית עסק בעיר וגנבו ממנו כ-5,000 שקלים.

קרא עוד:

[postim]

בחקירתם, הודו השניים בביצוע המעשה אך הסבירו כי נאלצו לעשות כן, מכיוון שלהוריהם אין די כסף לעשות את החג. השוטרים לא נרתעו והגיעו לבקר בבית המשפחה, המחזות שניגלו לעיניהם הסבירו הכל, הבית היה אכן נראה איום ונורא, וניכר היה מכל זווית כי אכן מדובר במשפחה הנמצאת במצב כלכלי קשה החיה בעוני מחפיר.

מפקד תחנת המשטרה בבית שאן, סגן ניצב רן אופיר, הזדעזע עמוקות מהמחזות שתיארו באוזניו שוטרי התחנה שביקרו בבית המשפחה, ורתם את שוטרי התחנה לסייע בידי המשפחה לסדר את הפסח כהלכתו. השוטרים עמלו וארזו עבור המשפחה חבילות מזון לקראת חג הפסח ובמקביל הרימו השוטרים טלפונים לחבריהם, וערכו עבור המשפחה מגבית מיוחדת.

ובכך לא תם הסיפור, למחרת המקרה הוזמנו שוב הילדים אל תחנת המשטרה והפעם לסעוד ארוחת צהריים בחדר האוכל המשטרתי, מאוחר יותר הועבר תיק החקירה לטיפול מחלקת הרווחה העירונית, מאחר שגילם של השניים, לא מאפשר הליך פלילי וענישה כלשהי.