השב"כ מתגונן: עצורי דומא רצו למרוד ולמנות מלך

שירות הביטחון הכללי שובר שתיקה וחושף את מסמכי ההתארגנות של קיצוני הימין: הפלת השלטון בישראל, ערעור היחסים הבין-מדינתיים וגירוש הגויים • השב"כ שולל את הטענות לעינויים בחקירה "ניסיון הסיט את הקשב הציבורי והמשפטי ממעשי הטרור החמורים" • עד כה נערכו למעלה מ-100 דיונים משפטיים

לאחר ימים סוערים של עליהום ימני נגד שיטות החקירה של השב"כ, יוצא הארגון מן הצללים ומשיב למסיתים ולתוקפים.

נוכח מסע ההכפשה המתנהל בימים האחרונים נגד שירות הביטחון הכללי, הוציא הארגון הבהרה נרחבת המתייחסת להאשמות ושולל כל טענה לאי-חוקיות ההליך.

בשב"כ מבקשים להדגיש כי התארגנות הטרור היהודי, אשר חבריה נחקרים בימים אלה, עומדת מאחורי ביצוע פיגועים חמורים, מתוך אידאולוגיה קיצונית ואנטי-ציונית. לדבריהם, חברי התארגנות זו המשיכו לבצע פיגועים גם לאחר ההצתה בדומא וראו בפיגוע זה כפיגוע שראוי לחקותו.

גורמי הביטחון מחדדים כי תכליתה של החקירה המתנהלת בימים אלה הינה חשיפת ההתארגנות וסיכול פיגועים עתידיים. "לאור זאת ובתאום עם המערכת המשפטית נחקרת ההתארגנות על-פי אמות המידה המקצועיות והמשפטיות המקובלות לסיכול התארגנויות העוסקות בהוצאת פיגועים חמורים
עתידיים. במהלך החקירות ננקטו אמצעים המתאימים לתכלית זו".

קרא עוד:
[postim]

במסגרת דיונים משפטיים, כמו גם בכלי תקשורת שונים, הועלו טענות לפיהן, במסגרת החקירה הוטרדו הנחקרים וכינעשה שימוש ב"מיטת סדום", בבעיטות, ביריקות, בחשמול גופם וכי אחד הנחקרים אף ניסה לפגוע בעצמו. שירות הביטחון הכללי שולל את הדברים וטוען בתוקף כי טענות אלה הינן שקריות ומשוללות כל קשר למציאות.

בש"ב אמרו כי מטרת הפרחת שקרים אלה לחלל האוויר הינה להשחיר פניו של שירות הביטחון הכללי ובכך לנסות לפגוע ביכולתו לבצע את תפקידו, על ידי שיבוש החקירה ופגיעה בתדמית השירות ועובדיו. "פעילי הימין הקיצוני ועורכי דינם מנסים להסיט את הקשב הציבורי והמשפטי ממעשי הטרור החמורים אשר בוצעו ע"י ההתארגנות האמורה ולהפנותה נגד הלגיטימיות שבניהול החקירה לחשיפת מבצעיהם".

עוד הודגש על ידי השב"כ כי החקירה המדוברת מתנהלת תחת פיקוח משפטי ושיפוטי הדוק של היועץ המשפטי לממשלה, פרקליט המדינה ופרקליטים נוספים המלווים את החקירה מקרוב וכן של בתי המשפט, על ערכאותיהם השונות, בלמעלה מ-100 דיונים מסוגים שונים שנערכו בעניינם של עצורי ההתארגנות.

בתוך כך חושף השב"כ פרטים נוספים ממסמכי ההתארגנות של החבורה, בהם מופיעה בהרחבה האידאולוגיה הקיצונית הגורסת כי למדינת ישראל אין זכות קיום. מהמסמכים עולה כי חזונם העיקרי הוא הפלת השלטון בישראל, תוך שימוש באמצעים אלימים עד כדי מעשה רצח בפלסטינים, פתיחה במרד על מנת למנות מלך, ערעור ביחסים בין ישראל למדינות אחרות, גירוש הגויים ופגיעה במיעוטים.

(אילוסטרציה: עומר מסינגר – פלאש 90)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן