"מפלה את המתיישבים ובורח מאחריות": הימין הקיצוני נגד יעלון

"שר הביטחון נוהג באלימות נגד המתנחלים ומגלה חולשה מול פורעים ערבים", אמר ח"כ בצלאל סמוטריץ' • הסערה פרצה בעקבות דבריו של יעלון על כך ש"הציונות הדתית צריכה לעשות חשבון נפש" בנושא נוער הגבעות והטרור היהודי

בעקבות דבריו של שר הביטחון, משה יעלון, בראיון אמש בתקשורת, כי "הציונות הדתית צריכה לעשות חשבון נפש" על כך שמשורותיה יצאו רוצחי משפחת דוואבשה בדומא, יוצאים גורמים בבית היהודי למתקפה חריפה נגדו.

"ההבדל בינינו לבין בוגי, זה שאנחנו לוקחים אחריות והוא מחפש את מי להאשים", אמר ח"כ סצלאל סמוטריץ', אשר הציב את עצמו בשבועות האחרונים כמגנם של העצורים. "האיש שכבר שלוש שנים בורח מאחריות לנעשה ביהודה ושומרון ונכשל בטיפול בטרור, החליט משיקולים פוליטיים לתקוף את הציונות הדתית ולמצוא בהם, בנו, את האשמים ברצח בדומא".

לדברי סמוטריץ', יעלון ממשיך כבר שלוש שנים במדיניות אפליה של המתיישבים ביהודה ושומרון, לא נוקף אצבע כדי לשנות במשהו את המדיניות המפלה שלא מאפשרת בנייה חוקית, אינו פועל לאימוץ 'דו"ח לוי' ולא הסדיר אפילו שכונה אחת, מתרפס מול הטרור הערבי ואת אגרוף הברזל מפנה נגד המתיישבים, נוהג באלימות נגד המתנחלים ומגלה חולשה מול פורעים ערבים.

קרא עוד:
[postim]

"מי שנוהג כך, גורם לנערים לאבד עשתונות ולקחת את החוק לידיים. במקום לקחת אחריות ולהסיק מסקנות, יעלון ממשיך להסית נגד הציבור הזה ולנסות לדחוק אותו לפינה", הטיח סמוטריץ'.

אמש אמר יעלון כי הוא נזהר מלהטיל כתם על כל ההתיישבות והציונות הדתית, "אבל בהחלט מישהו צריך לעשות חשבון נפש. כשממצמצים בשאלה של שלטון החוק, מבנייה בלתי חוקית דרך התקפות עליי, למשל, כולל של שרים וחברי כנסת ועד הרמת קול או יד על בית המשפט העליון – אז צעירים בני תשחורת שאצלם הדברים הם שחור ולבן, מבינים שאולי זה בסדר לזרוק אבנים על שוטרים וחיילים ולנקב צמיגי משטרה".

גם מפלגת הבית היהודי הוציאה הודעה רשמית התוקפת את יעלון: "אם השר שאחראי על הביטחון בוגי יעלון היה נלחם בטרור כפי שהוא נלחם במחנה הלאומי ובציונות הדתית, אולי היו פחות טרור פלסטיני ופחות אירועי תג מחיר ויותר ביטחון ברחובות ישראל. מוטב שיפסיק להסית ויתמקד בהשבת הביטחון לאזרחי ישראל".

(צילום: יונתן זינדל – פלאש 90)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *