נתניהו: "אין מה להשוות בין היקף הטרור הערבי למקרי הקיצון של הטרור היהודי"

"אצלנו מגנים ושוללים טרור, וברשות הפלסטינית קוראים לכבודם כיכרות ורחובות ומשלמים להם משכורות" אמר ראש הממשלה בפתח הישיבה השבועית, הבוקר • במקביל להודאתו כי הורה להקרין את סרטון החתונה בישיבת הקבינט, אמר נתניהו: לנסות לחבר את הציונות הדתית עם הקבוצה הזו זה דבר שעושה עוול גדול מאוד"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום בפתח ישיבת הממשלה לסרטון 'חתונת השנאה' וביקש להדגיש כי הקבוצה אינה מיימצגת את הציונות הדתית.

נתניהו אשר הורה לפרסם את הסרטון בתחילה, בישיבת הקבינט, אמר עם זאת כי חשוב להבהיר "עד כמה הקבוצה הקיצונית הזאת, לדעתי קיצונית ושולית, בוודאי אינה מייצגת את הציונות הדתית". ראש הממשלה אמר כי האמירות החזקות, הברורות והחדות של המנהיגים הפוליטיים ושל הרבנים ששללו את הכפירה שלה במדינה ואת החתירה שלה נגד המדינה וערכיה מהוות ראייה מוחצת נגד שיוך קהילתי לזרם הקיצוניים, "לנסות לחבר את הציונות הדתית עם הקבוצה הזו זה דבר שעושה עוול גדול מאוד לציבור יקר".

בהתייחסו לסערה סביב פעולות השב"כ בחקירתם של עצורי דומא, אמר ראש הממשלה: "השב"כ על כל זרועותיו עושה כאן עבודה חשובה ביותר, פועל לפי החוק, הוא פועל תחת פיקוח משפטי. הוא פועל בהתאם למדיניות הממשלה להילחם בטרור באשר הוא, וכך אנחנו עושים. איננו מוכנים לקבל טרור ורצח מכל צד שהוא".

קרא עוד:
[postim]

לצד זאת, ביקש נתניהו לחדד הבדלים נוכח ההשוואות מן העבר השני על חדלונו של השב"כ במגזר היהודי. "הטרור הערבי שתוקף אותנו בלי הרף ואנחנו נלחמים בו ללא לאות ובלי הגבלות, הטרור הזה הוא קודם כל בהיקף הרבה יותר גדול, אין מה להשוות. שנית, יש דבר נוסף, בעוד שכאן באה ממשלה, ובציבוריות שלנו כל הגופים וכל המנהיגים יצאו נגד התופעות של טרור יהודי. אצלנו מגנים – שם משבחים.

"ברשות הפלסטינית קוראים לכבודם כיכרות, רחובות, משלמים להם משכורות, ויש הבדל עצום בין הגישה הבריאה של החברה הישראלית והדמוקרטיה הישראלית ששוללת טרור, מגנה טרור ופועלת נגד טרור, לעומת הרשות הפלסטינית שלצערי מעודדת טרור ומסיתה לטרור. אני מציע לשמור את ההבחנות האלה גם כן בשעה שאנחנו נלחמים בטרור ובמסיתים באשר הם". 

(צילום: מרק ישראל סלם – פלאש 90)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *