דרעי: "מרגש להודיע על קיום ההבטחה בנושא מע"מ אפס" • צפו

הבטחת הבחירות של ש"ס עוברת לפסים מעשיים: ביטול המע"מ על התחבורה הציבורית והנחה בתעריפי המים • בתום משא ומתן עיקש נכנע שר האוצר והקצה 300 מליון שקלים נוספים לתכנית מע"מ אפס

שר הפריפריה אריה דרעי כינס הצהריים מסיבת העיתונאים משותפת עם שר האוצר, בה הודיעו על תכניתם לביטול המע"מ מתחבורה ציבורית ולהפחתת מחירי המים.

"זהו רגע מרגש מאד עבורי, שבו אני מודיע על קיום הבטחתי בנושא מע"מ 0 על מוצרי יסוד", אמר דרעי, "זה לא היה קל. כולכם הייתם עדים למאבק שלי עם אנשי האוצר, העושים את עבודתם ביושר למען הקופה הציבורית. אני שמח שהגענו לפשרה המיוחלת".

בעיקרי התכנית: תבוטל בחקיקה תוספת המע"מ על התחבורה הציבורית בישראל, הכוללת אוטובוסים ורכבות. מדובר בהטבה משמעותית של 17% עבור משתמשי התח"צ שהם בדרך כלל אוכלוסיות הנזקקות להנחה. חקיקה נוספת תביא להורדה של המע"מ בתעריפי המים לאוכלוסיות המוחלשות.

"מתחילת הדרך פחות התעניינתי בסמנטיקה, האם לקרוא לתכנית מע"מ אפס או שם אחר. היה חשוב לי לסייע לאוכלוסיות המוחלשות וכך עשיתי. בנוסף, היה חשוב לי שרפורמה זו תעבור בחקיקה בשלוש קריאות כדי לעגן את ההטבות באופן מוחלט.

"בנושא הטבת המים, יש כמליון וחצי איש במדינת ישראל שאינם מחוברים לתאגידי מים אשר לא היו נהנים בהפחתת המע"מ. כעת שהרפורמה היא בהורדת התעריף, הם יוכלו להנות מההטבה.

"עלות הרפורמה שלי בהסכם הקואליציוני הסתכמה ב-650 מליון שקל – מה שהספיק רק לתחבורה הציבורית. התעקשתי גם להפחתת מחירי המים שעלותם כ-300 מליון ואני שמח ששר האוצר נענה לדרישתי וכעת הרפורמה מסתכמת בכמילארד שקל, הכוללת הנחות בתח"צ ומים לאוכלוסיות הנזקקות.

קרא עוד:
[postim]

בנושא החשמל, הגענו להבנות על הנחות בתעריפים לאוכלוסיות מוחלשות בסכום לא מבוטל. סיכמתי עם שר האוצר שבהורדת המחירים הצפויה תילקח בחשבון הפחתת המחירים לאוכלוסיות אלו.

אני מוכרח לציין לשבח את שר האוצר כחלון, שמתחילת הקדנציה שלו הוא מוביל קו אחד וברור של תמיכה וסיוע לאוכלוסיות המוחלשות. אני מודה לשר האוצר, לסגנו ידידי יצחק כהן ולכל צוות משרד האוצר.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *