הישג: המל"ט הישראלי נמצא בכל רגע נתון מעל שמי אפגניסטן

בתוך פחות מ-7 שנים רשם מל"ט הרון-1 של התעשייה האווירית 70,000 שעות טיסה מבצעיות באפגניסטן על ידי מספר מדינות המפעילות אותו • שר הביטחון האוסטרלי העיד: "ההרון שימש כ'עיניים בשמיים' עבור החיילים שלנו במזרח התיכון" • מל"ט ההרון השלים למעלה מ-250,000 שעות טיסה מבצעיות ברחבי העולם

התעשייה האווירית מדווחת כי מערכת המל"ט הרון-1 מתוצרתה, השלימה בימים האחרונים 70,000 שעות טיסה מבצעיות באפגניסטן, בתוך פחות מ-7 שנים של פעילות במדינה. ציון הדרך ממחיש את היכולות המגוונות של הרון-1 במשימות באזורים עם תוואי שטח מגוון ומאתגר, ונקבע בהמשך להודעת חיל-האוויר הגרמני בחודש שעבר, על כך שהמל"ט בשירותו רשם 25,000 שעות טיסה מבצעיות באפגניסטן.

הרון-1 מיועד לביצוע משימות אסטרטגיות וטקטיות ממושכות , בעל יכולת לטוס בתנאי מזג- אוויר קשים, מסוגל לשאת מספר גדול של מטע"דים בו- זמנית, ולהעביר מידע בזמן אמת לכוחות בשטח ולמקבלי החלטות. במהלך שנות פעילותו המבצעית באפגניסטן, שירת הרון-1 חברות נוספות בנאט"ו ביניהן צרפת, קנדה ואוסטרליה. "ההרון שימש כ'עיניים בשמיים' עבור החיילים שלנו במזרח התיכון, וביצועיו מציבים את אוסטרליה בחזית הטכנולוגיה האווירית", ציין שר הביטחון האוסטרלי, דיוויד ג'ונסטון, בעת הסגת הכוחות האוסטרלים מאפגניסטן.

קרא עוד:
[postim]

הצלחת ההרון-1 באפגניסטן מתבססת על מאמצי התעשייה האווירית להביא לשדרוג מתמיד ביכולות הדורות החדשים של משפחת מערכות ההרון, שהשלימו למעלה מ-250,000 שעות טיסה מבצעיות ברחבי העולם. יכולות אלו נשענות על ידע וניסיון של למעלה מ-40 שנה בתכנון ופיתוח של מערכות מל"ט שונות בתעשייה האווירית, אשר צברו למעלה מ-1.35 מיליון שעות טיסה מבצעיות, בשירות למעלה מ-50 לקוחות.

שאול שחר, סמנכ"ל ומנכ"ל חטיבת כלי הטיס הצבאיים בתעשייה האווירית, אמר: "זהו הישג יוצא דופן הממחיש את יכולות מערכות המל"ט של התעשייה האווירית ושל משפחת ההרון בפרט, בביצוע משימות מבצעיות מאתגרות בכל יעד ובכל תוואי שטח. שביעות הרצון ארוכת השנים של לקוחותינו מהווה הוכחה לעוצמת ההרון ומעודדת פיתוח דורות חדשים ומשוכללים של המערכת".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *