דרמה בבית המשפט העליון: בוטל עונש המאסר של אורי לופוליאנסקי

ערעורו של ראש עיריית ירושלים לשעבר ומקים מפעל החסד 'יד שרה', נדחה פה אחד, אך עונשו יומתק מ-6 שנות מאסר בפועל ל-6 חודשי עבודות שירות • רה"מ לשעבר אולמרט ירצה שנה וחצי של מאסר בפועל, מתוך 6 השנים שהושתו עליו בבית המשפט המחוזי

'פרשת הולילנד' הגיעה הבוקר לסיומה הסופי, כאשר בית המשפט העליון פרסם את הכרעתו בערעוריהם של שמונה מבין המורשעים, עליהם גזר בית המשפט המחוזי עונשי מאסר בפועל, לפני כשנה וחצי.

ההכרעה הדרמטית ביותר הייתה ההפחתה בעונשו של ראש עיריית ירושלים לשעבר, אורי לופוליאנסקי. למרות שערעורו נדחה, גזר דינו של לופוליאנסקי הומתק פה אחד מ-6 שנות מאסר בפועל ל-6 חודשי עבודות שירות, בשל מצבו הרפואי הקשה.

גם עונשו של סגן ראש עיריית ירושלים לשעבר, אלי שמחיוף, אשר היה איש הציבור החרדי השני שהורשע בפרשה, הופחת משמעותית. שמחיוף ירצה עונש מאסר של שנה וחצי בפועל, במקום 3.5 שנים שנגזרו עליו בבית המשפט המחוזי.

גזר דינו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, אשר משך מטבע הדברים את עיקר תשומת הלב התקשורתית, הופחת אף הוא באופן דרמטי מ-6 שנות מאסר לשנה וחצי בלבד. ערעורו התקבל חלקית והוא זוכה מסעיף השוחד המרכזי – הכספים שהעביר עד המדינה דכנר לאחיו, יוסי אולמרט.

קרא עוד:
[postim]

ערעורם של יו”ר בנק הפועלים ו’תעשיות מלח’ לשעבר, דני דנקנר ושל יזמי פרויקט 'הולילנד', אביגדור קלנר והלל צ'רני, התקבל גם הוא חלקית. עונשיהם של דנקנר וקלנר הומתקו מ-3 שנות מאסר לשנתיים בלבד וגזר דינו של צ'רני הופחת מ-3.5 שנות מאסר לשנתיים וחודשיים.

שני המורשעים הנוספים ירצו את עונש המאסר המקורי שהטיל עליהם שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, דוד רוזן. מאיר רבין, שהיה עוזרו של עד המדינה המנוח שמואל דכנר, ייכלא ל-5 שנים ואורי שטרית, מהנדס העיר ירושלים לשעבר, ל-7 שנים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *