לקראת עימות: אם לא יוכיחו בעלות – 'בית המכפלה' יפונה בכוח

ראש העיר חברון טוען שהמסמכים מזוייפים אבל המתנחלים לא מתפנים מהבית. האולטימאטום שנקבע: אם לא יוכיחו בעלות עד השעה 15:00 - יפונו בכוח
 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

היום (ג') בשעה 15:00 יופקע האולטימאטום שקבע המינהל ליציאת המתנחלים מבית המכפלה מרצון, אחרת יפונו בכוח על ידי כוחות הביטחון.

אתמול, עם החלטת ראש הממשלה לאפשר להם להוכיח את בעלותם על הנכס עד השעה 15:00, הודו מתיישבי הבית לבנימין נתניהו ואמרו כי כך יעשו – וימנעו את הפינוי בכל מקרה.

גורם ביטחוני אומר כי אם האישורים הדרושים לא יימצאו עד השעה הנקובה, צה"ל והמשטרה יפנו את הבית. לפי ההערכות בכל מקרה הפינוי ככל הנראה לא יהיה היום.

כפי שפרסמנו ב-JDN בהרחבה, שרי ממשלה וחברי כנסת מהימין הביעו תמיכה בתושבים ואמרו כי שר הביטחון פועל בפזיזות ויש לאפשר למתיישבים להוכיח את בעלותם על המקום.

שר התחבורה ישראל כץ אמר הבוקר בעת שביקר במקום כי "החלטה על פינוי צריכה להתקבל על ידי הממשלה כולה, ולא על ידי שר אחד בלבד".

עוד אמר כץ: "באתי כדי לתמוך במתיישבים. זכותם של יהודים לרכוש בית בכל העולם, בוודאי בארץ ישראל, ובוודאי בחברון עיר האבות. לכן אעשה הכול כדי שהיהודים שרכשו את הבית יוכלו להישאר כאן".

לדבריו, "אין כאן מצב ביטחוני חריג שמאלץ את הפינוי, כל עוד הדבר נעשה כחוק ממשלת ישראל בראשות הליכוד צריכה לעודד את התיישבות.

מושל חברון: שטרי המכירה מזויפים!

ראש עיריית חברון, חאלד עוסיילי, אמר הבוקר בראיון לגלי צה"ל כי שטרי הרכישה של בית המכפלה מזויפים וניתן להוכיח זאת בקלות.

לדבריו: "הכול מזויף, וזו לא הפעם הראשונה שזייפו. אפילו יש בבית המשפט תיק פלילי נגד אחד מהם שזייף בעבר. בנוסף, מי שמכר להם הוא לא מטעם בעל הבית".

אלקין: ברק קורץ לשמאל

יושב ראש הקואליציה חבר הכנסת זאב אלקין, אמר שברק ביצע 'פוטש' כשהחליט לפנות את בית המכפלה בחברון משיקולים פוליטיים.

"נראה שכדי לגרד עוד כמה קולות בכל הכוח הוא עשה את הצעד הזה. יש לו מפלגה של שלושה מנדטים והוא מבין שלא משוריין לו מקום בליכוד. ברק מקווה לפנות קצת אל השמאל, למרות שלדעתי כבר אין שם חלקה פנויה, ולהוסיף לעצמו עוד כמה קולות".

בלשכת ברק סירבו להגיב לדברים.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן