דיווח בארה"ב: "הבית הלבן צותת לשיחות נתניהו"; בירושלים זועמים

הציתותים התבצעו כדי לעקוב מקרוב אחר מהלכיו של נתניהו לסיכול הסכם הגרעין • האמצעים: כלים טכנולוגיים שסיפק ה-NSA ליחידת המודיעין הצה"לית 8200 • שרים מגיבים: "ישראל לא מרגלת בארה"ב מאז פרשת פולארד ועל האמריקנים לנהוג באותו מטבע"

הסוכנות האמריקנית לביטחון לאומי (NSA), צותתה במשך תקופה ארוכה לשיחותיהם של ראש הממשלה, בנימין נתניהו ועוזריו הקרובים, על פי הוראה ישירה של הבית הלבן – כך דיווח העיתון 'וול סטריט ז'ורנל'.

על פי הידיעה, הציתותים התבצעו כדי לעקוב מקרוב אחר מלחמתו של נתניהו בהסכם הגרעין, במטרה לספק לממשל מידע ברור ומוצק על כוונותיו של ראש הממשלה ועל מהלכיו מאחורי הקלעים.

בין השאר, האזינו אנשי הביון האמריקני לשיחות בין אנשיו של נתניהו לראשי אייפא"ק, גורמים בכירים בקהילה היהודית בארה"ב ואפילו סנאטורים וחברי בית הנבחרים שהתנגדו להסכם הגרעין.

הריגול התבצע באמצעים טכנולוגיים משוכללים במיוחד, שהוחדרו לרשתות התקשורת הפנימיות והמאובטחות של משרד ראש הממשלה על ידי… שיתוף הפעולה בין ה-NSA למקבילתה הישראלית – יחידה 8200 באגף המודיעין של צה"ל, כך לטענת העיתון.

קרא עוד:
[postim]

לפני מספר שנים פרצה שערורייה בינלאומית כאשר המדליף אדוארד סנואודן חשף שהמודיעין האמריקני צותת לשיחות הטלפון האישיות של קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל ושל נשיא צרפת, פרנסואה הולנד. בעקבות הסערה הבטיח הנשיא ברק אובמה כי הדברים לא יישנו, אך כעת מתברר כי הדבר לא הפריע ל-NSA להמשיך ולהאזין למנהיגים אחרים ברחבי העולם, בהם גם נשיא טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן.

nsa_headquarters_ap_imgמטה הסוכנות לביטחון לאומי של ארה"ב - NAS

משרד ראש הממשלה נמנע מתגובה רשמית בעניין, אך בירושלים הגיבו בזעם על הדברים. "ישראל אינה מרגלת בארצות הברית ואנו מצפים מידידתנו הגדולה ארה"ב לנהוג כלפינו בדרך דומה", אמר שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ. "אם המידע המתפרסם בנושא יתברר כנכון, על ישראל להגיש מחאה רשמית לממשל האמריקני ולדרוש להפסיק כל פעילות מסוג זה".

עמיתו לסיעת הליכוד, שר העלייה והקליטה זאב אלקין, הוסיף כי דווקא על רקע הפרסומים על ההאזנות, ההתעקשות האמריקנית להטיל מגבלות חמורות על המרגל ג'ונתן פולארד לאחר שחרורו מהכלא, נראית עוד יותר לא מקובלת. "מדינת ישראל לא מרגלת בארצות הברית מאז פרשת פולארד, והתביעה שלנו היא שארה"ב תנהג באותו מטבע", אמר.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *