שני הדייגים חרגו בסירתם מהאזור המותר לדייג ונעצרו על ידי כוח של חיל הים • הם התנגשו באחת מהספינות הצה"ליות, זרקו לבנה לעבר החיילים ופצעו באורח קל כמה מהם • בעת ההשתלטות אף ניסו השניים לחטוף את נשקו של אחד הלוחמים

פרקליטות מחוז דרום הגישה לבית המשפט המחוזי בבאר שסע כתב אישום נגד שני דייגים פלסטינים, תושבי עזה, אשר פגעו במזיד בספינת חיל הים, פצעו מספר חיילי צה"ל באורח קל וגרמו נזק.

למרבה האירוניה, כתב האישום אינו כולל עבירות על רקע לאומני אלא מייחס לנאשמים ביצוע עבירות של יידוי אבן לעבר כלי תחבורה, הכשלת עובד ציבור ותקיפת עובד ציבור…

האירוע התרחש ביומו הראשון של חג החנוכה, בעת שיצאו הנאשמים לדייג מול חופי עזה והתרחקו אל מחוץ לאזור השייט המותר, המוגדר ל-9 מייל מהחוף. 3 ספינות של חיל הים התקרבו אל הסירה וקראו לעברם לעצור, אך הם ניסו להימלט בחזרה לחופי עזה.

בשלב כלשהו החלו החיילים לירות מספר יריות אזהרה תחילה באוויר ולאחר מכן לעבר המנוע של הסירה, על מנת לגרום לה להיעצר. משהתקרבה ספינת חיל הים לסירה, השליך אחד הנאשמים לבנה לעבר החיילים שהיו על סיפונה ואלה נאלצו לירות בתגובה כדורי גומי לעבר שני הדייגים.

קרא עוד
[postim]

לאחר מכן, התקרבו הנאשמים עם הסירה לעבר הספינה והתנגשו בה בכוונה. כתוצאה מההתנגשות מספר חיילים נפצעו קל ונגרם נזק לספינה. במהלך האירוע אף ניסו הנאשמים לקחת את נשקו של אחד החיילים.

הפרקליטות הגישה לבית המשפט בקשה לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים כנגדם.

(צילום אילוסטרציה: אדי ישראל – פלאש 90)