הותר לפרסום: סוכל פיגוע תופת במלון באילת

שני ערבים ישראלים תכננו להטמין מטען נפץ רב עצמה בבית מלון באילת בכוונה לפגוע בקבוצה דתית שהתארחה במקום • המחבלים נתפסו לאחר שנחשדו על ידי פקידי הקבלה, אותם שאלו אודות דרכי הכניסה למלון, מספר השוהים בו ועוד • עוד בחקירה: התכנית המקורית היתה לבצע פיגוע דקירה ולרצוח יהודי דתי ה"י

היום הותר לפרסום כי בסייעתא דשמיא עלה בידי כוחות הביטחון לסכל פיגוע תופת שתוכנן נגד יהודים באילת.

פרקליטות מחוז דרום פלילי הגישה לבית המשפט המחוזי בבאר-שבע שני כתבי אישום נגד חליל נימרי ואשרף סלאיימה, שהינם אזרחים ישראליים תושבי ירושלים אשר במועד הרלוונטי לכתב האישום עבדו והתגוררו באילת ועל רקע המצב הבטחוני תיכננו להטמין חומר נפץ באחד מבתי המלון באילת. הפיגוע סוכל עקב ערנותם של עובדי המלון אשר דיווחו להנהלת המלון ולאנשי הביטחון.

על פי עובדות כתבי האישום שהוגשו באמצעות עורכת הדין מיטל אולק-אמויאל מפרקליטות מחוז דרום פלילי, הנאשמים הכירו במסגרת עבודתם המשותפת במלון באילת. לפני כחודשיים נפגשו בביתו של אחד הנאשמים ובמעמד זה גמלה בלב שניהם ההחלטה, לבצע פיגוע נגד יהודים באשר הם יהודים מתוך רצון לנקום במדינת ישראל, וזאת על רקע גל הטרור הנוכחי.

קרא עוד:
[postim]

אחד הנאשמים ביקש לנקום את מותו של חבר ילדותו פאדי עלון אשר נהרג בהושענא רבא (4.10.15) במהלך ביצוע פיגוע דקירה בירושלים, ואשרף חש צורך אף הוא לנקום במדינת ישראל ולבצע פיגוע טרור על רקע המצב הבטחוני.

עוד עולה מכתב האישום כי הנאשם חליל הציע תחילה כי יבצעו פיגוע דקירה וירצחו יהודי דתי. אשרף סרב בטענה כי בפיגוע מסוג זה הם עשויים להיתפס ואז לא תהיה משמעות למעשה שלהם. לכן הציע כי יבצעו פיגוע על ידי הטמנת מטען חומר נפץ בבית מלון באילת. חליל הסכים ובכך הם קשרו קשר לביצוע פיגוע כאמור.

במסגרת הקשר, ביצעו הנאשמים צעדים שונים לשם קידומו, ביניהם תצפיות על המלון מבחוץ ומעקב אחר קבוצת דתיים שהתארחה בו, אחד הנאשמים אף נכנס דרך האינטרנט לסרטונים אודות אופן הכנת מטעני נפץ. כמו כן, הגיע אשרף לבית המלון לפני כחודש לצורך איסוף מידע מקדים והכנה לצורך הוצאת הפיגוע אל הפועל. הוא הציג מצג שווא לפיו הוא מעוניין לשכור חדר במלון לתקופה, ובעילה זו ביקש לראות חדרים שונים במלון, והתעניין בין היתר בחדר הממוקם מתחת לחדר האוכל, מתוך מחשבה להטמין בו את המטען. אשרף שאל את פקיד הקבלה ומנהלת המשק שאלות רבות שעוררו את חשדם בו, כגון: כמה כניסות למלון, תפוסת המלון, האם צפויה להגיע קבוצה של דתיים למלון וכו'. לאחר מכן עזב אשרף את המלון.

ערנותם של פקיד הקבלה ומנהלת המשק, אשר דיווחו להנהלת המלון ואנשי הביטחון, הובילה בסופו של דבר למעצרו של חליל ובהמשך גם למעצרו של אשרף, ובכך לסיכול תוכניתם הזדונית, ולהצלת חיי רבים חפים מפשע.

התיק נחקר ע"י השב"כ וחוליית פח"ע ימ"ר דרום בסיוע משטרת אילת. הפרקליטות הגישה לבימ"ש בקשות למעצר עד תום ההליכים והם יואשמו בביצוע עבירה של קשירת קשר לסיוע לאויב במלחמה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן