רוח סער וסופה קרה: כוננות לקראת התעצמות הסערה החורפית

סופות ברקים ורעמים חובטות בחופי הארץ וממטרי שלג צפויים לעטוף מחר את הרי הצפון, שם יושבתו הלימודים • במהלך הלילה צפויים ממטרים כבדים לכל אורך מישור החוף ובשפלה • כוחות ההצלה מקיימים היערכות נרחבת לקראת אפשרות של חסימת צירים בשבת • התחזית המלאה בפנים

 • ביום המסוגל ג' בשלח שידור חי מביתו של מרן שה"ת, הצטרפו 》

  תוכן מקודם

 • "איבדתי את הכל, תעזרו לי לבנות מחדש" נערה צעירה מבקשת עזרה.

  תוכן מקודם

 • יש לך כסף. מגיע לך יחס של כבוד

  תוכן מקודם

 • ראש ישיבת פורת יוסף בבקשה יוצאת דופן: הצילו תלמיד שלי!

  תוכן מקודם

מזג האוויר הסוער שוטף ברוחות עזות את כל רחבי הארץ והוא צפוי להתעצם במהלך הלילה.

בחרמון ירד הבוקר שלג קל, ובמהלך הערב יתחדש השלג וקיים צפי להצטברות משקעים נכבדה בחרמון כמו גם בשאר הרי הצפון.

בעקבות התחזית לירידת שלגים במהלך יום שישי החל משעות הבוקר, הוחלט בעיריית צפת כי לא יתקיימו מחר לימודים בכל מוסדות החינוך בעיר.

בירושלים נערכים למזג אוויר שיכלול משבים חזקים של רוחות במהירות של עד 100 קמ"ש, גשמים עזים וטמפרטורה נמוכה שתורגש במיוחד בלילה שבין יום שישי לשבת.

הלילה יהיה גשום וסוער ברוב אזורי הארץ. שלג ירד בחרמון ובצפון רמת הגולן. בפסגות הגליל יתכן שלג קל. חשש כבד לשטפונות והצפות במקומות המועדים.

קרא עוד:
[postim]

מחר: גשום, סוער וקר מצפון הארץ ועד הנגב. שלג ירד בהרי הצפון ולקראת ערב ייתכן שלג קל גם בהרי המרכז. ינשבו רוחות חזקות ובדרום הנגב ייתכן אובך. קיים חשש כבד משיטפונות והצפות במקומות המועדים.

בשבת קודש ימשיך להיות מעונן ועדיין קר. גשם מקומי, ברובו קל, צפוי לרדת בעיקר במרכז הארץ ובנגב. הרוחות ייחלשו. ביום ראשון תימשך המערכה החורפית, גשם לפרקים צפוי לרדת בעיקר בצפון הארץ, שלג צפוי לרדת בחרמון ובשעות הבוקר ייתכן גם בהרי הגולן. הטמפרטורות יעלו במקצת אך יוסיף להיות קר מהרגיל בעונה. ביום שני יהיה נאה עד מעונן חלקית. תחול עלייה ניכרת בטמפרטורות והן ישובו להיות רגילות לעונה. ייתכן גשם מקומי קל בצפון הארץ.

באיחוד הצלה הושלמה ההיערכות לסופה ולשלג הצפוי

בארגון 'איחוד הצלה' נערכים להמשך פעילות רציפה של 'הצלת החיים' למרות הקשיים והשיבושים בנתיבי התחבורה כתוצאה ממזג האוויר הסוער והשלג הצפוי תוך סיוע של אזרחים המתנדבים ביחידה 4' של איחוד הצלה • בנוסף: אגף הרפואה של "איחוד הצלה" בשירות לציבור עם כמה הנחיות לסופה הקרבה .

בעקבות תחזית מזג האוויר הצופה אפשרות של ירידת שלגים בסוף השבוע בצפון הארץ ואולי אף בירושלים נערכים בארגון 'איחוד הצלה' להמשך פעילות רציפה למרות הקשיים והשיבושים בנתיבי התחבורה. במידה ואכן ירד שלג באזור הצפון ובירושלים וכתוצאה מכך הכבישים ייחסמו, פעילות 'הצלת החיים' של מתנדבי הארגון תימשך בסיוע רכבי השטח השונים של מתנדבי יחידה 4 של איחוד הצלה שהוקמה במטרה לתת מענה למקרים רפואיים והומניטריים בתוואי שטח מורכב, וכן עם שרשראות בגלגלי רכבי המתנדבים.

בשבת הקרובה מוקד 1221 של איחוד הצלה יופעל במתכונת חירום ובכל מקרי חירום המוקד יזניק את המתנדבים שממוקמים באזור האירוע, וזאת עקב הקושי בהגעת כוחות החירום במידה והצירים חסומים, וכידוע לעיתים בהצלת חיים כל רגע יכול להיות קריטי".

כחלק מההיערכות נקראו מתנדבי "איחוד הצלה" מכל הארץ ואזרחים שברשותם רכבי שטח, ג'יפים, רכבים בעלי הנעה קדמית, ורכבי חילוץ להצטרף ל'יחידה 4' של איחוד הצלה לצורך שיבוצם במשמרות לסייע במקרי חירום גם במהלך כל ימות השנה. המתנדבים 'ביחידה 4' יחידת רכבי השטח של איחוד הצלה – מופעלים תחת פיקוד המוקד הארצי של איחוד הצלה, ויוזנקו באמצעות אפליקציה ייעודית המאכנת את מיקומו של המתנדב ומצב זמינותו ומזניקה אותו למקרה רלוונטי לפי פרמטרים שנקבעו עבורו.