שר החוץ אביגדור ליברמן, תקף בחריפות את החלטת ברק לפנות את 'בית המכפלה' בחברון ואיים: "מבחינה קואליציונית מדובר בשגיאה חמורה, ואני מתנסח בצורה דיפלומטית" • על הח"כים הערבים: "נציגי טרור בכנסת ישראל"

שר החוץ אביגדור ליברמן, מאיים כי טיפול הממשלה בסוגיית בית המריבה בחברון עשוי להשליך לרעה על הקואליציה. "על רקע מה שקורה במגרון, ההחלטה הזו יותר מצורמת", הזהיר הערב (ג') ליברמן באירוע של מפלגת ישראל ביתנו. "מבחינה קואליציונית מדובר בשגיאה חמורה, ואני מתנסח בצורה דיפלומטית".

קרא עוד:

[postim]

"במגרון מפנים בגלל זכות הקניין – בחברון מפנים למרות זכות הקניין"

בזמן שראש הממשלה בנימין נתניהו השיק את קמפיין 'השנה הרביעית' לכהונתו, גם במפלגת ישראל ביתנו ציינו הערב את הישגיהם בשלוש השנים האחרונות. "עשינו הרבה מאמצים לשמור על כל המסגרת הקואליציונית ביחד. עברנו שלוש שנים יחד והיה מאוד לא פשוט", אמר ליברמן.

"אני רואה דיסוננס בין מגרון לחברון. במגרון יש יישוב עם עשרות משפחות ומפנים אותם בגלל זכות הקניין, ומה עושים בחברון? למרות זכות הקניין, מפנים את אותם התושבים", אמר. "אם זו אותה זכות פה ופה, לא יכול להיות שיהיו החלטות של שר הביטחון ללא תימוכין, לא בממשלה ולא בקבינט", אמר ליברמן.

"האיום מעזה – איראן"

בדבריו התייחס ליברמן גם לסוגיית הביטחון והצהיר כי "הציר סוריה-איראן הוא איום על כל הקהילה הבינלאומית. לא רק תכנית הגרעין – המסר שיוצא מטהרן הוא בלתי מתקבל על הדעת, בלתי סביר. כבר לא מדברים על התמיכה המסיבית שהם מעניקים לטרור, ואין ספק שכל אותם איומים שראינו מעזה לא היו מתבצעים ללא תמיכה איראנית".

ליברמן ניצל את הבמה גם כדי לתקוף את הנשיא הפלסטיני אבו מאזן: "להגיד על אבו מאזן 'איש שלום', זה לקרוא ללבן שחור ולשחור לבן. כל חייו הוא לא לקח אחריות, וגם לא עכשיו. הוא לעולם לא יתפטר, הוא ימשיך ליילל, לקטר, להשמיץ ולסחוט כסף ממדינת ישראל. הגיע הזמן לעשות הערכת מצב ולאמץ גישה חדשה".

"נציגי הטרור בכנסת ישראל"

"גם אם נחתום על נייר ונחזור לגבולות 67' זה יהיה דומה מאוד למה שאנחנו רואים ברצועת עזה, ששם אנחנו רואים מה התוצאות", הוסיף. "לא צריך לשכנע אף אחד במדינת ישראל, לאף אחד אין אשליות. פה אנחנו יכולים להיות הרבה יותר רגועים".

ליברמן יצא גם נגד הח"כים הערבים, שלטענתו, "מקדמים טרור מתוך הבית. הם מזמן הפסיקו לייצג את התושבים הערבים, הם נציגי טרור נטו בכנסת ישראל. לא ראיתי אותם יוצאים להפגנות נגד הרצח בסוריה, או שפיכות הדמים בלוב או תימן. זה לא מטריד אותם. ההסתה של הח"כים הערבים מחלחלת מלמעלה למטה".