החשש הגדול מכל: ניסיון נוסף של המחבל החמוש לרצוח אזרחים או אנשי כוחות הביטחון. תסריט של לקיחת בני ערובה והתבצרות אף הוא נלקח בחשבון • הורים רבים נמנעו הבוקר משליחת ילדיהם לבתי הספר, הגנים ומעונות היום, למרות האבטחה המוגברת

המצוד אחר נשאת מלחם, המחבל שרצח בערב שבת את אלון בקל ושמעון רואימי הי"ד בפיגוע הירי ברחוב דיזנגוף בתל אביב, נמשך במלוא עוזו. על פי הנחיית המשטרה, הבוקר נפתחו הלימודים במוסדות החינוך בעיר והם מתקיימים כסדרם, אך תחת אבטחה כבדה.

ברחובות תל אביב נראית נוכחות מוגברת של אנשי ביטחון, בהם שוטרים, לוחמי יחידות מיוחדות ואף סוכני שירות הביטחון הכללי, אשר חוקרים את נסיבות הפיגוע הרצחני ומנסים להתחקות אחר עקבותיו של המחבל הנעלם. אתמול נעצר אחיו, בחשד שידע על כוונותיו מראש ואף סייע לו.

החשש הגדול מכל הוא כמובן ניסיון נוסף של המחבל החמוש לרצוח אזרחים או אנשי כוחות הביטחון. תסריט של לקיחת בני ערובה והתבצרות אף הוא נלקח בחשבון ולכן הורים רבים נמנעו הבוקר משליחת ילדיהם למוסדות החינוך, למרות האבטחה המוגברת.

קרא עוד:
[postim]

רבים הזכירו את תקדים אמדי קוליבאלי, המחבל האסלאמיסטי שרצח ארבעה יהודים במרכול 'היפר כשר' בפריז לפני כשנה, בעיצומו של המצוד המשטרתי הנרחב אחריו, לאחר שיום קודם לכן רצח שוטרת. המחבל הצליח להתחמק ולבצע פיגוע נוסף וקטלני, דווקא בעת הכוננות המוגברת בפריז על רקע הפיגוע במשרדי 'שרלי הבדו', שהתרחש יומיים בלבד קודם לכן.

.(צילומים: אסתר רוביאן – פלאש 90)

מעיריית תל אביב נמסר כי "סיירי אגף סל"ע, אגף הפיקוח ומאבטחי העירייה פועלים במתכונת מתוגברת בכל רחבי העיר, 24/7, בשיתוף פעולה מלא ובתיאום עם משטרת ישראל. סיורי האבטחה במוסדות החינוך ובמתקני העירייה יתוגברו ודגש מיוחד יינתן לסיורים בסמוך לגני ילדים ולמוסדות חינוך וכן במקומות הומי אדם. מרכז השליטה והבקרה מדווח סביב השעון לסיירים ולמשטרה על פעילות חשודה הנקלטת במצלמות האבטחה הפזורות בעיר".