"בתיק זה ביצעו גורמי החקירה שימוש בסמכויות חקירה חריגות ביותר לרבות שימוש באמצעי לחץ פיזיים על הנחקרים", נכתב בבקשה שהוגשה הבוקר • "ישנו מידע רב אשר הציבור בישראל מחכה ומצפה לקבל את פרטיו"

לקראת הגשת כתבי אישום בפרשת דומא והפרסומים בכלי התקשורת כי המשטרה והשב"כ צפויים לבקש התרת צו איסור הפרסום המוטל על הפרשה, פנה הבוקר (א') עו"ד עדי קידר מארגון חוננו לבית המשפט וביקש להתיר לפרסום גם את שיטות החקירה ואמצעי הלחץ שהופעלו בשב"כ על הנחקרים.

"בתיק זה ביצעו גורמי החקירה שימוש בסמכויות חקירה חריגות ביותר לרבות שימוש באמצעי לחץ פיזיים על הנחקרים", כתב קידר. "בתקופה שבה היה קיים צו מניעה חריג אשר מנע מהחשודים פגישה עם עורכי דינם, העלו הנחקרים טענות קשות בפני בית המשפט.

"באמור לעיל ישנו מידע רב אשר הציבור בישראל מחכה ומצפה לקבל את פרטיו וזאת הן בשל האמצעים החריגים ביותר שהופעלו, והן בשל העניין הרב בחקירת הפרשייה שבענייננו", כתב עו"ד קידר.

קרא עוד:
[postim]

"לאור זאת נבקש כי בית המשפט בעת התרתו את צו איסור הפרסום על פרטי החקירה, יתיר לפרסם את האמצעים החריגים שהופעלו, את שיטות החקירה שהופעלו ואת כלל הפרטים הקשים אשר עלו סביב חקירה זו. עוד נבקש כי בית המשפט יתיר לפרסם את דברי החשודים אשר הלינו בפניו על מצבם ועל התנהלות גורמי החקירה בדיונים השונים.

"נבקש כי בית המשפט ייתן החלטה בבקשה זו כבר בשעות הקרובות או לחילופין יקבע דיון כבר להיום בעניין, ונבקש כי יינתן צו ביניים אשר מותיר על כנו את צו איסור הפרסום עד למיצוי כל ההליכים בבקשה זו".

בסוף הבקשה הוסיף עו"ד קידר כי "לא יעלה על הדעת שגורמי החקירה ידליפו לתקשורת פרטי חקירה וכן חומרי חקירה בעוד שהמידע חסוי מפני הסנגורים בתיק, ובטח כאשר חלק מהחשודים היו מנועי ממפגש עם עורכי דינם".

(צילום: תומר נויברג – פלאש 90)