השר לביטחון הפנים ארדן ושר החינוך בנט ביקשו להרגיע את תושבי תל אביב הלחוצים והסבירו כי "המדינה לא אמורה להתנהג לפי כוונות של טרוריסטים" • באופוזיציה תוקפים: "זו פשוט הזיה וצביעות; ספק אם שרי הממשלה אומרים זאת לבני המשפחה שלהם"

החיים עצמם: בעוד מקום מסתורו של הרוצח המסוכן נשאת מלחם עדיין אינו ידוע ושרשרת הכשלים של המשטרה והשב"כ מתחילה להיחשף, בממשלה יש מי שמרגיעים את הציבור בהסבר ש"מחבל שמסתובב חופשי זה לא כל כך נורא"…

"אין סיבה להניח שהמחבל נמצא דווקא בגוש דן", הבהיר השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, בניסיון להפחית את המתח בקרב תושבי תל אביב. "יש גם המון תאונות דרכים ופיגועים לאחרונה והמדינה לא אמורה להתנהג לפי כוונות של טרוריסטים".

עמיתו לקבינט המדיני ביטחוני, שר החינוך נפתלי בנט, הוסיף כי "מדינת ישראל משחר קיומה היא תחת סיכון. עדיין לצערי סיכוני תאונות הדרכים גבוהים לאין ערוך מטרור, ובוודאי יש את הממד הפסיכולוגי שעובד שעות נוספות. כולנו ברמת סיכון כלשהי אבל החוכמה היא לחיות את החיים".

קרא עוד:
[postim]

האמירות גררו תגובות נזעמות מתושבים בתל אביב וגם מהאופוזיציה: "זו פשוט הזיה שמהולה גם בצביעות רבה, כי אני בספק אם שרי הממשלה אומרים זאת לבני המשפחה שלהם", תקף ח"כ איציק שמולי מ'המחנה הציוני'. "כל יום אזרחי ישראל נרצחים ברחובות וכל מה שהממשלה חסרת התשובות אומרת להם שהם צריכים להתנחם בעובדה שהסיכוי להיפגע בתאונות דרכים כתוצאה ממחדל אחר שלה הוא גבוה יותר?!".

ח"כ תמר זנדברג ממרצ בחרה דווקא להתמקד במשל: "מעודד לגלות ששרי הממשלה גילו שתאונות הדרכים הורגות יותר מטרור. באמת מעודד. בלי ציניות. בתאונות דרכים נהרגים בשנה בין 300 ל-400 איש, אישה וילד. שיעור גבוה מהם קשישים וילדים, כשליש מהם הולכי רגל – זה יותר הרוגים מכל מלחמות ישראל ומתקפות הטרור גם יחד".

זנדברג תהתה, "האם לשרים יש כוונה להתחיל לטפל ברצינות ברוצח השקט הזה? או שהם שולפים את זה רק כשיש כישלון זועק בהתמודדות עם הטרור, כשיש מחבל שמסתובב חופשי וזורע אימה?".

(צילום: אסתר רוביאן – פלאש 90)