הקואליציה הפסידה באי אמון; נתניהו: "על סעדי וסמוטריץ' לגנות טרור ללא גמגומים"

"אני מצפה מכל חברי הכנסת בכל ספסלי הבית, מח"כ סעדי וח"כ סמוטריץ' לגנות טרור באשר הוא ללא כפל לשון" אמר ראש הממשלה כאשר השיב להצעת אי אמון • הצעת סיעת יש עתיד להביע אי-אמון בממשלה, נדחתה, למרות שזכתה לרוב

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש להגיב במליאת הכנסת להצעות אי האמון של סיעות האופוזיציה ואמר: "אנחנו נתונים בגל של התקפות טרור ומעשה רצח ואני מצפה מכל חברי הבית לגנות את המעשים הנפשעים האלה.

נתניהו התייחס לדברים שאמר ח"כ אוסמה סעדי מהרשימה הערבית המשותפת אשר סירב לגנות את רצח בני הזוג הנקין ואמר שהוא מבדיל בין רצח אזרחים בתל אביב ויהודה שומרון. "טרור הוא טרור ואין זה משנה אם נעשה בירושלים ברעננה בחברון בתל אביב או בדומא" אמר ראש הממשלה.

"הטרור לא נקבע לפי זהות מבצעיו ומטרותיהן, הוא פסול מעצם מהותו. אני מצפה מכל חברי הכנסת בכל ספסלי הבית, מח"כ סעדי וח"כ סמוטריץ לגנות טרור באשר הוא ללא כפל לשון וללא שום גמגום. טרור הוא טרור הוא טרור.

קרא עוד:
[postim]

יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג אמר: אני מזדהה לחלוטין עם כך שבטרור צריך להילחם ללא פשרות ולהכות אותו מהשורש ואין ספק שכולנו מאוחדים בגינוי, השאלה כיצד מתמודדת ממשלתך עם הטרור הזה, לצערנו היא מתמודדת איתו בכישלון ורפיסות.

בתוך כך, מליאת הכנסת דחתה את הצעות סיעות המחנה הציוני, הרשימה המשותפת ויש עתיד להביע אי-אמון בממשלה, למרות שהאחרונה זכתה לרוב.

ההצעה "הבנייה הבלתי חוקית במאחזים וביישובים ביהודה ושומרון והקשר להפרת החוק ולפעולות "תג מחיר" שהוגשה בידי המחנה הציוני, נדחתה ברוב של 48 תומכים ו-53 מתנגדים.

ההצעה "ספר האזרחות החדש" שהוגשה בידי הרשימה המשותפת, נדחתה ברוב של 49 תומכים ו53 מתנגדים. ההצעה "הממשלה רומסת את אמון הציבור בה ובכנסת" שהוגשה על ידי יש עתיד, זכתה לרוב של 54 תומכים ו-53 מתנגדים אך לא אושרה כי נדרש רוב של 61.

(אילוסטרציה: יונתן זינדל – פלאש 90)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן