מדובר באירוע שהתרחש לפני כשנה ו-9 חודשים - שבעה נערים מ'גבעת הבלאדים' החליטו 'ללמד לקח' את הערבי שרעה את צאנו בקרבת מקום והכו אותו באכזריות עד לאיבוד הכרה • המקרה פוענח במהלך חקירת פרשת דומא, בה נעצר ונחקר אחד המעורבים בלינץ'

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה לבית המשפט המחוזי לנוער בעיר, כתבי אישום נגד שני קטינים בני 15 ו-18 מ'נוער הגבעות', שהיכו באכזריות רועה צאן ערבי בשומרון. השניים מואשמים בחבלה חמורה בנסיבות מחמירות ובהחזקת סכין שלא כדין.

אחד הנאשמים הוא מעצורי דומא, אשר נחקר במשך כחודש בשירות הביטחון הכללי בחשד למעורבות בפיגוע ההצתה בו נרצחו בני משפחת דוואבשה. הוא נוקה מאשמה בעניין הפיגוע בדומא אולם הודה בחלקו בלינץ' ברועה הצאן, שהתרחש לפני כשנה ותשעה חודשים.

על פי כתב האישום, באייר תשע"ד שהו הנערים ב'גבעת הבלאדים' – המאחז הקיצוני המפורסם בסמוך ליישוב כוכב השחר. הם הבחינו בערבי הרועה את צאנו בקרבת מקום והחליטו 'ללמד אותו לקח' כדי שלא יגיע יותר לאזור.

קרא עוד:
[postim]

קבוצה של שבעה נערים השתתפה בלינץ'. הם כיסו את פניהם בחולצות, חבשו כפפות לידיהם והצטיידו במוטות ברזל אשר בקצותיהם מחוברים סכינים. לערבי המבוגר לא היה סיכוי מול הכנופיה החמושה, הם היכו אותו באכזריות עד שנפל לרצפה ואיבד את הכרתו ומיד לאחר מכן ברחו מהמקום.

A new unauthorised outpost of "Inbalim" near the settelment of Maale-Michmashנערים במאחז בלתי חוקי בגבעות בנימין (אילוסטרציה: עומר מסינגר - פלאש 90)

רועה הצאן הפצוע פונה לבית החולים על ידי צוות רפואי שהגיע למקום מאוחר יותר. הנערים המכים לא נתפסו והחקירה שנפתחה לא התקדמה במאומה במשך יותר משנה וחצי, עד לחקירה האינטנסיבית שבסופה פוענחה פרשת דומא.

עו"ד חי הבר המייצג מטעם ארגון חוננו את הנאשם בן ה-18, כינה את המקרה 'קטטה' וטען כי "בגלל הפרופיל התקשורתי שהייתה לעצם חקירתו בפרשת הרצח בדומא שבסופה לא הובילה לכלום, חשה הפרקליטות צורך 'לחפש בנרות' אירוע שבו תוכל להגיש כנגדו כתב אישום. בכל מקרה מרשי כופר במיוחס לו, אין ולא היה לו כל קשר לכל אירוע שכזה". גם עורך דינו של הקטין השני הכחיש את מעורבות מרשו במעשה.

(צילום אילוסטרציה: הדס פרוש – פלאש 90)