ברחבת הכותל המערבי נערכים לקליטת מאות אלפי מתפללים במהלך חג הפסח • כנסו

ברחבת הכותל המערבי נערכים לקליטת מאות אלפי מתפללים במהלך חג הפסח. ברכת הכהנים המסורתית תתקיים ביום שני, ב' דחול המועד, י"ז בניסן 9.4.2012 תפילת שחרית בשעה 8.45, ברכת כוהנים שחרית בשעה 9.30, תפילת מוסף בשעה 10.00, ברכת כוהנים של מוסף בשעה 10.15.

קרא עוד:

[postim]

לאחר מכן תתקיים קבלת פנים לעולי הרגל על ידי הרבנים הראשיים לישראל: הראשון לציון הגר"ש עמאר שליט"א, הגר"י מצגר ורב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ שליט"א.

משטרת ישראל נערכת בכוחות מתוגברים לאבטחת פני העולים לרגל ותאבטח את כל הדרכים המובילות אל הכותל המערבי על ידי מאות שוטרים שישמרו על הסדר והביטחון.

משטרת ירושלים ועיריית ירושלים מבהירים כי ניתן להגיע אל הכותל המערבי אך ורק בתחבורה ציבורית. בשנה זו יוצבו חסימות לכניסת כלי רכב פרטי במעגל רחוק יותר מהעיר העתיקה ודרכי הגישה יהיו סגורים במרחק רב יותר, לאור הצפו לבואם של מתפללים רבים, ועל כן מבקשים מהבאים לא להגיע ברכבים פרטיים אלא בתחבורה ציבורית בלבד.

חברת אגד תתגבר את האוטובוסים ואף תפעיל נסיעות ישירות מהכותל המערבי אל הערים ברחבי הארץ.

בהוראת הרבנים הראשיים לישראל ורב הכותל המערבי והמקומות הקדושים העבירו את כספי הצדקה שנתרמו בכותל המערבי ובמקומות הקדושים לידי משרד הרווחה על מנת שיעביר לעמותות המחלקות "קמחא דפסחא" למשפחות נזקקות. ועדת הצדקה בראשות רב הכותל המערבי נוהגת בשנים האחרונות להעביר את התרומות הללו לידי משרד הרווחה המעניק זאת לעמותות המחלקות קמחא דפסחא.