מפוני בית המכפלה: נתניהו שיקר לנו – הוא דחליל

לטענת המתנחלים שפונו היום מבית המכפלה, הבטיחו להם אנשי רה"מ שלא יפונו: "מסתבר שברק מנהל את הממשלה, נתניהו הוא דחליל" • שר החוץ ליברמן: "התנהלות שגויה מבחינה מהותית וקואליציונית"
 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

בצהריים (ד') נכנסו אנשי יס"מ לבית המריבה בחברון ופינו את המתנחלים שהתיישבו בבית, בתוך דקות בודדות, אף שמהדברים שנאמרו ביממה האחרונה בתקשורת ניתן היה להבין כי הפינוי לא ייעשה בימים הקרובים, ואולי ידחה עד לאחרי החג.

קרא עוד:

[postim]

"הובטח לנו שלא יהיה פינוי"

"בימים האחרונים עמדנו בקשר עם אנשי ראש הממשלה, והובטח לנו חד משמעית שלא יהיה פינוי" כך לטענת המתנחלים.

"בסופו של דבר התברר שראש הממשלה שיקר לנו, והסתבר שמי שמנהל את הממשלה הוא אהוד ברק. נתניהו הוא הדחליל".

המפונים סיפרו כי היו באמצע הניקיונות לפסח. כשהבינו שיש פינוי סגרנו את הדלתות, אבל שוטרי היס"מ פרצו את הדלתות ונכנסו פנימה. הראו לנו צו שלפיו אנחנו צריכים לצאת מהבית.

פינוי בתוך דקות

כזכור, בשעות הצהריים, פרצו ל'בית המכפלה' כוחות יס"מ והחלו לפנות את המתחלים. במהלך שהסתיים תוך דקות ספורות, בצורה שקטה וללא עימותים מיוחדים – למעט מספר אנשים שסירבו לצאת מהבית, הותקפו והוצאו בכוח על ידי השוטרים.

פינוי הבית בחברון נעשה לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטין, מסר לראש הממשלה ולשר הביטחון את עמדתו, לפיה יש לבצע את הפינוי ללא דיחוי. הוא עמד על כך שאין צורך בהחלטת ממשלה לביצוע הפינוי וכי הפינוי מתחייב לאלתר נוכח החשיבות בשמירה על שלטון החוק.

"התנהלות שגויה מבחינה מהותית וקואליציונית"

שר החוץ, אביגדור ליברמן, אמר בעקבות הפינוי כי "כל הטיפול בפרשת בית המכפלה בחברון, מתחילתו ועד סופו, התנהל בצורה שגויה, הן מבחינה מהותית והן מבחינה קואליציונית. אי אפשר להשתמש בטענה של קדושת זכות הקניין בכדי לפנות יישוב שלם שהוקם לפני 13 שנה, ומנגד לא לכבד את זכות הקניין כשמדובר ברכישת בית בחברון על ידי יהודים".

ליברמן הוסיף: "הטיפול של משרד הביטחון בנושא ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון נועד להלהיט את הרוחות ולא לתת מענה לביטחונם של אזרחי ישראל הגרים שם. המדיניות הזו מערערת את היציבות הקואליציונית ופוגעת ביכולת של מרכיבי הממשלה השונים לחיות זה לצד זה. הפתרון היחיד שיכול להחזיר את היציבות הוא העברת כל הסמכויות בנושא ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון לוועדת שרים מיוחדת שתשקף נכונה את דעת הרוב בממשלה ובציבור".

כתבות קשורות

2 תגובות

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן