הפגנה סוערת בכיכר השבת, בבית שמש ובביה"ח הדסה, במחאה על הכוונת לנתח את גופת התינוק משה רפאל מזרחי ז"ל בשל חשד להתעללות • סב התינוק, משה אבוטבול, הגיב להחלטת בית המשפט להורות על הנתיחה: "ההתעללות האמיתית נעשית כעת והיא ברגשות המשפחה האבלה"

עשרות מפגינים חוסמים לסירוגין את כיכר השבת ורחובות גאולה הסמוכים אליו, במחאה על כוונת המשטרה לנתח את גופת התינוק משה רפאל מזרחי ז"ל שנפטר הבוקר.

בשלב מסויים גלשה המחאה לפסים אלימים, אבנים יודו לעבר השוטרים ואלו פרצו אל הקהל באלות וניסו לפזר את ההפגנה ולהעלות את המוחים אל המדרכות באמצעות שימוש במכת"ז. עשרה אברכים נעצרו עד כה.

קבוצת אברכים נוספת הפגינה מול בית החולים הדסה, שם אושפז התינוק בטרם נפטר, במטרה למנוע אפשרות ללקיחתו לנתיחה במכון לרפואה משפטית.

גם ברחוב נהר הירדן בבית שמש התעמתו עשרות אברכים עם כוחות המשטרה, ונהדפו תוך שימוש באמצעים. שלושה מפגינים נלקחו למעצרץ.

ראש עיריית בית שמש ר' משה אבוטבול שנכדו נפטר הבוקר, פנה לשופטי בית המשפט וביקש את רחמיהם על צער המשפחה הנמצאת כעת בטרגדיה גדולה ונאלצת להתמודד עם דרישת המשטרה לניתוח הגופה, דבר האסור לפי ההלכה היהודית ומנוגד לאמונתם.

"ההתעללות האמיתית נעשית כעת והיא ברגשות המשפחה האבלה" אמר אבוטבול לאחר שבית משפט השלום בירושלים דחה את בקשת המשפחה והורה לנתח את הגופה. יצוין, כי המשפחה הגישה ערעור לבית המשפט העליון.

צילומים: יונתן זינדל – פלאש 90