הדברים נאמרו במהלך דיון שקיימה הוועדה לביקורת המדינה של הכנסת על מעורבות הפרקליטות בנעשה במכון לרפואה משפטית • "דווקא משום שהפרקליטות עומדת בראש התביעה, היא צריכה לערוך בדק בית ולהיות נקייה וישרה", הוסיף

"הפרקליטות אינה יכולה להציג שיחות עם רופאים פתולוגיים רק כבירור ולא כניסיון להשפיע על דו"חות שהוגשו לצורך חקירות. ברור מאליו שהפרקליטות ניסתה להשפיע והובילה לשינוי חוות דעת של מומחים כדי שיתאימו לכתבי אישום שהיא מגישה. אם גורם אחר היה עושה זאת – הפרקליטות עצמה כבר הייתה מאשימה את הצד השני בשיבוש מהלכי חקירה וניסיון להשפיע על עד".

כך אמר ח"כ אורי מקלב במהלך דיון שקיימה הוועדה לביקורת המדינה בנוגע להתנהלות הפרקליטות מול המכון לרפואה משפטית. הוועדה התכנסה בעקבות תחקיר שחשף שורה של מקרים בהן הפעילה הפרקליטות לחץ על רופאי המכון לרפואה משפטית במטרה להשפיע על רופאים לשנות את חוות דעתם, ועל ידי כך להוביל להרשעה בתיקים מסוימים.

קרא עוד:
[postim]

"לחוות הדעת הללו היו השלכות משמעותיות גדולות בהרשעת נאשמים והציבור איבד את אמונו במכון לרפואה משפטית. הניסיון להטיל את האחריות והאשמה על מנהל המכון ד"ר חן קוגל הוא בלתי אחרי לחלוטין, בייחוד כאשר מדברים על שקיפות ומקצועיות יתר במכון", הוסיף.

לדברי ח"כ מקלב, "יותר מידי אירועים מתרחשים לאחרונה בפרקליטות – ועליה לערוך בדק בית על פעילותה. דווקא הפרקליטות, משום שהיא זו שעומדת בראש התביעה בישראל, צריכה להיות נקייה וישרה. כדי להשיב את אמון הציבור בפרקליטות היא צריכה גם להורות על בדיקה כזו וגם לדאוג ליישומה".