בראיון חגיגי שהעניק ראש הממשלה בנימין נתניהו לעיתון TheMarker, הוא פוער פיו נגד החרדים ואומר שהם האשמים במצב הלא מחמיא של מדינת ישראל בדו"ח ה-OECD. "אם מנכים את הערבים והחרדים, המצב שלנו מצויין"

ראש הממשלה פוער פיו, ובראיון שערורייתי שהעניק לעיתון הכלכלי TheMarker, הוא האשים את החרדים, בין השאר, בנתונים הלא מחמיאים של מדינת ישראל בדירוג המדינות השוויוניות. בין התבטאויותיו האיומות: "אם אתה מנכה את הערבים והחרדים ממדדי האי-שוויון, אנחנו נמצאים במצב מצוין בלעדיהם".

בנימין נתניהו הגדול והנורא, שממשלתו היציבה פותחת את שנתה הרביעית, מבקש לעשות היסטוריה. הוא רוקד על כל החתונות בו-בזמן, ורגע אחרי שמזמין עיתונאים חרדים ללשכתו כדי 'לפתוח דף חדש' עם העיתונות החרדית, כפי שהגדירה זאת אחת המשתתפות, הוא תוקף את המגזר בצורה בלתי מסויגת ובהכללה בוטה, ומשליך עליו את האשמה החמורה לתוצאות המבישות של מדינת ישראל בדו"ח ה-OECD.

ובתוך כך, כאילו הוא חף מפופוליזם בוטה, אומר נתניהו: "הפופוליזם מסוכן ונוגד את האמת המורכבת של ניהול כלכלה חופשית. השילוב הנכון הוא בין כלכלה חופשית למדיניות חברתית, שמטפלת בצרכים של החברה ומייצרת הזדמנויות שוות. מדינת ישראל יכולה להתגאות במה שאנחנו עושים, היא מתפקדת לא רע ביחס למדינות אחרות. אם אתה מנכה את הערבים והחרדים ממדדי האי-שוויון, אנחנו נמצאים במצב מצוין בלעדיהם".

נתניהו התייחס לדו"ח שפרסם באחרונה OECD, שלימד כי בשני העשורים האחרונים חל זינוק באי-שוויון בישראל, שנמצאת כיום בין שלוש המדינות הכי לא שוויוניות מבין החברות בארגון (החרדים אשמים!). לדברי נתניהו, מקור הגידול באי-שוויון בישראל הוא בעיקר בשתי אוכלוסיות, החרדית והערבית, שבהן יש ריבוי של עניים ושיעורי השתתפות נמוכים בשוק העבודה (החרדים אשמים!).

כאשר נשאל ראש הממשלה על השפעת המחאה החברתית על מדיניותו, אמר כי, "אנשי המעמד הבינוני שיצאו לרחובות מרגישים שהם מממנים את שני הסקטורים: הערבי והחרדי. לא תמיד הם טועים".

ואנחנו, החרדים, סבורים, כי בימים של זינוק ביוקר המחיה בישראל, בזמן שהאזרח מאס ממחאות ציבוריות אבל מבין שלא נותרה ברירה, ומתכונן לצאת למחות ברגע שהקיץ יחזור, נתניהו צריך להקדים תרופה למכה ולמצוא מי אשם במצב העגום שנוצר במדינה: המעמד הבינוני מרגיש שקשה לו לחיות, בלתי אפשרי לסגור את החודש, שלא לדבר על רכישת דירה לזוג צעיר.

נתניהו מנצל את המומנטום ואת הבמה במכובדת בעיתון הכלכלי, ומכריז חד משמעית, חגיגית, כי החרדים אשמים במצב. "אנשי המעמד הבינוני שיצאו לרחובות והרגיש שהם מממנים את החרדים – לא תמיד הם טועים".

נתניהו דחה את הטענה כי חלק ניכר מהתחלות הבנייה מיועד לאוכלוסייה החרדית. "תוספת של 15 אלף התחלות בנייה היא לא רק לחרדים. הדבר היחיד שקובע אם הדירות ילכו לחרדים או לא, זהו סוג היישוב. כולם יקבלו וכולם גם מקבלים".

זהו, ממשלת נתניהו היציבה, כבר לא צריכה את החרדים בקואליציה.