הרבנות הראשית לבטיחות בדרכים

הרבנות הראשית לישראל, ביוזמתו של הגר"י מצגר שליט"א, מצטרפת אל הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים במאבק בתאונות הדרכים בישראל

הרבנות הראשית לישראל ביוזמת נשיא מועצת הרה"ר הרב יונה מצגר שליט"א, וארגון זק"א תל-אביב, מצטרפות אל הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים במאבק בתאונות הדרכים בישראל.

השבוע התקיימה פגישה בין שלושת הגופים במהלכה הועלו מספר פעולות להגברת הבטיחות בדרכים בכבישי ישראל.

קרא עוד:

[postim]

בפגישה נכחו הרב הראשי לישראל הרב יונה מצגר, הרב יוסף גליקסברג, רבה של העיר גבעתיים, הרב יעקב רוז'ה, רב העיר בת ים ורב זק"א וחברה קדישא תל אביב, הרב צבי חסיד – מנכ"ל זק"א תל אביב ומנכ"ל הרבנות הראשית עודד וינר.

מצד הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים נכחו בפגישה רון מוסקוביץ מנכ"ל הרשות, והגב' בתיה לוי מנהלת חטיבת אוכלוסיות.

הרב מצגר ברך על הפעילות הענפה של הרשות הלאומית לקידום המאבק בתאונות הדרכים. יחד הסכימו המשתתפים על יציאה לשיתוף פעולה במספר מישורים משותפים.

היוזמה באה בעקבות החלטה של הוועדה למניעת תאונות דרכים שהוקמה על ידי הרב מצגר ובה חברים הרבנים גליקסברג, רוזה וערוסי מקרית אונו, לקיים מעמד מיוחד במקום תאונה שבה נקטלו חיי אדם, בשיתוף אנשי זק"א תל-אביב האמונים על הטיפול בחללי התאונות דרכים, על בסיס טקס "עגלה ערופה" המוזכר בתורה. במעמד יקראו הרבנים את הפסוקים מפרשה זו "ידינו לא שפכו את הדם הזה" "כפר נא לעמך ישראל" ויאמרו תפילות.

היוזמה באה מתוך הרצון של אנשי הרבנות הראשית וזק"א להירתם באופן פעיל במאבק בתאונות הדרכים באמצעות פעולות שיעוררו ויזעזעו את הציבור. הפעולות שינקטו יעודדו מעורבות של רבני הערים והקהילות להדגיש בפני צאן מרעיתם את החובה והחשיבות לשמירה על הבטיחות בדרכים.

מנכ"ל הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים רון מוסקוביץ, אמר כי הוא מברך על היוזמה המבורכת של אנשי הרבנות הראשית וזק"א למאבק בתאונות דרכים. המנכ"ל מאמין כי שילוב הכוחות החשוב וריכוז המאמצים הם אלו שיובילו לשינוי בהתנהגות בכבישים ולהפחתה במספר ההרוגים בתאונות הדרכים בישראל.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *