שגריר שבדיה בישראל זומן לשיחת נזיפה במשרד החוץ והובעו בפניו "זעמם של הממשלה והעם בישראל על הצגה מעוותת של המציאות" • יו"ר ישראל ביתנו: "צריך לקוות ששרת החוץ של שבדיה לא תצטרף למחבלים הפלסטינים לדקור יהודים" • דרישה לבטל את אגודת הידידות בין פרלמנטי המדינות

יו״ר ישראל ביתנו ושר החוץ לשעבר, אביגדור ליברמן, מחריף את התקפתו על שבדיה ואומר כי "הדבר היחיד ששרת החוץ של שבדיה לא עשתה עדיין הוא להצטרף פיזית למחבלים הפלסטינים ולדקור יהודים. לאור התנהלותה עד עכשיו, צריך לקוות מאד שזה גם לא יקרה".

חשוב שנגיב להתקפה של שרת החוץ השוודית בצורה חדה וברורה. שוודיה שיתפה פעולה וסייעה לנאצים במלחמת העולם ה-2 והיום היא מובילה את סימון המוצרים מיהודה ושומרון, לכן אין סיבה שאזרחי ישראל יתרמו לכלכלה השוודית בקניות באיקאה או של וולוו או מוצרים שוודים אחרים ועדיף שיקנו במקום זה מוצרים כחול-לבן. צריך שהשוודים יבינו שלהתנהלותם העויינת נגד ישראל יש מחיר.

קרא עוד:
[postim]

אמש, בהנחיית ראש הממשלה ושר החוץ, זומן בדחיפות שגריר שבדיה בישראל קרל מגנוס-נסר, למשרד החוץ, וננזף ע"י סמנכ"ל אירופה אביב שיר-און שהביע בפניו לא רק מחאה על דבריה הבוטים של שרת החוץ השבדית מרגוט וולסטרום, אלא גם את זעמם של הממשלה והעם בישראל על הצגה מעוותת של המציאות ועל הצהרה נוספת שלה המעידה כי יחסה לישראל מוטה ואף עוין.

"דבריה של וולסטרום מצביעים על כך שאינה מבינה את המתרחש באזורנו וככל הנראה אינה מודעת למצב הקשה שבו חשופים אזרחי ישראל לסכנה מתמדת של התקפות טרור רצחניות" אמר שיר-און. במשרד החוץ אמרו כי לאור העמדות המזיקות וחסרות הבסיס של השרה השבדית, הוציאה עצמה שבדיה, בעתיד הנראה לעין, מכל תפקיד או שמץ של תפקיד באשר ליחסי ישראל והפלסטינים.

שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, אמר כי לא יחרים את עמיתו השבדי, אך הביע כעסו על כך ששוב בחרה שבדיה לצאת בהצהרות מעוותות וחסרות אחריות שמעניקות לגיטימציה לטרור הפלסטיני. "לא נקבל כל נסיון לערער על זכותנו להגנה עצמית מפני הטרור, ונמשיך להשמיע עמדה זו גם באו״ם" אמר דנון.

לעומתו, יו"ר ועדת הכנסת ח"כ דוד ביטן מהליכוד דרש מיו"ר הכנסת ומח"כ איל בו ראובן המשמש כראש אגודת הידידות ישראל-שבדיה, לבטל את אגודת הידידות, זאת לאור התבטאויותיה השערורייתיות של שרת החוץ השבדית שבדבריה מעניקה רוח גבית לטרור. "לצערי הרב שבדיה גם מממנת ארגונים פרו פלסטיניים וארגוני שמאל קיצוני נגד חיילי צה״ל ואף עוקבת אחר קיום דרישותיה מהם" אמר ביטן והסיק: "לאור כל זאת שבדיה הוכיחה כי היא אינה ידידה של ישראל ואין כל טעם בחילופי משלחות פרלמנטריות עמה".