הנרצחת שנאבקה עם המחבל עד טיפת דמה האחרונה, הסכין שנתקע ושלושת הבנות שניצלו בנס • "המבטים שלנו הצטלבו. הוא הסתכל עליי ואני עליו. הוא המשיך לנסות להוציא ממנה את הסכין והיה ברור לי שהוא רוצה לבוא ולפגוע גם בי"

ביישוב עתניאל הבוקר שורר אבל כבד, לצד דריכות רבה ונוכחות משמעותית של כוחות הביטחון, אשר מצויים בעיצומו של המצוד אחר המחבל שרצח אמש את דפנה מאיר הי"ד בפתח ביתה.

בשעה זו מתחילה הלוויית הנרצחת, אשר הותירה אחריה בעל ושישה ילדים – בהם שני ילדי אומנה בני 4 ו-6. לאחר מסכת ההספדים ייצא מסע ההלוויה לירושלים ובשעה 11:00 תימשך בבית ההספדים בהר המנוחות.

בינתיים, מתבהרת התמונה הקשה ומתבררים פרטים נוספים אודות הפיגוע המחריד. המחבל חדר ליישוב מצדו הצפוני, הפונה לעבר נחל חברון והכפר הפלסטיני ח'ירבת כארמה, אשר מרוחק משם מאות בודדות של מטרים.

באותה השעה, עמדה דפנה מאיר הי"ד ועסקה בצביעת הכניסה לביתה, השוכן בצפונה של עתניאל, סמוך לנקודה בה חדר המחבל. הוא החל לחפש אחר קרבנות ואז ראה אותה והתנפל עליה עם סכינו, דוקר אותה שוב ושוב.

קרא עוד:
[postim]

רננה, בתה בת ה-17 של הנרצחת, הייתה בבית בשעת הרצח וראתה אותו מתרחש מול עיניה – אך ניצלה בנס. "ראיתי את המחבל דוקר את אימא והיא נאבקה אתו בכל הכוח כדי שלא ייכנס הביתה ויפגע בנו", סיפרה אמש. "בשלב מסוים הסכין נתקע והמחבל לא הצליח להוציא אותו. המבטים שלנו הצטלבו. הוא הסתכל עליי ואני עליו. הוא המשיך לנסות להוציא ממנה את הסכין והיה ברור לי שהוא רוצה לבוא ולפגוע גם בי".

הבת אחוזת האימה החלה לזעוק בעוצמה בלתי נשלטת. כשהמחבל הבין שלא יצליח להוציא את הסכין בטרם יבואו השכנים לעזרה, נמלט מהמקום ונעלם – כך ניצלו חייה של רננה מאיר ושל שתי אחיותיה, אהבה (15) ונועה (11), שאף הן היו בבית באותו הזמן.