מתכוננים לסערה: "להימנע מעבודה בגובה ומהפעלת עגורנים"

זיהום אוויר גבוה מאוד שורר בכל הארץ: פי ששה עד תשעה מהממוצע • כלקח משורת האסונות בסערה הקודמת חידדה ראש מנהל הבטיחות את ההנחיות לקבלני בנייה

 • מצממר: ישמח האב ביוצאי חלציו בגן עדן

  תוכן מקודם

 • תעלה דרגה ותהפוך לאיש נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • שכני משפחת רוטנר בוידוי כואב: "תמיד ידענו שהמצב מורכב"

  תוכן מקודם

 • סובלים מכפייתיות? זה שווה לכם הרבה כסף

  תוכן מקודם

נוכח מזג האוויר הסוער הצפוי היום ובימים הקרובים, מתריע המשרד להגנת הסביבה מתריע כי היום (ב') החל משעות הצהרים, שורר זיהום אוויר גבוה מאוד בכל רחבי הארץ, וממליץ לאוכלוסייה הרגישה, בניהם: חולי לב, ריאות, קשישים וילדים, להימנע מפעילות גופנית מאומצת.

מקורו של זיהום האוויר בשקע עמוק מעל מזרח הים התיכון אשר גורם לרוחות דרומיות מערביות חזקות, הגורמות להסעת אבק ממצרים וסיני לאזורינו.

במהלך שעות הלילה עם כניסת הגשמים יחול שיפור משמעותי באיכות האוויר בצפון הארץ. עם הדרמת הגשמים במהלך יום שלישי יחול שיפור הדרגתי גם במרכז הארץ.

על פי נתוני המשרד, נכון לשעות הצהריים המוקדמות עמד הזיהום במודיעין על פי תשעה מהממוצע, ברחובות ובבאר שבע פי שמונה, בתל אביב, בית שמש ואשדוד פי שבעה ובחיפה פי שישה.

קרא עוד:
[postim]

לצד כך קוראת ורדה אדוארדס, מפקחת עבודה ראשית וראש מנהל הבטיחות במשרד הכלכלה לקבלני בנייה "להימנע מעבודה בגובה ומהפעלת עגורנים".

לדבריה אם נדרש בכל זאת ביצוע עבודה בגובה – חייב המעסיק לקבוע הנחיות בטיחות מפורשות בכתב, לרבות שימוש באמצעים מתאימים למניעת נפילה, ולוודא כי העובדים ינהגו על פיהן.

עוד קוראת המפקחת הראשית לוודא עיגונם ויציבותם של כל הפיגומים באתרי הבניה, לא להפעיל עגורן צריח או להרכיב או לפרק עגורן צריח בתנאי רוח חזקה ולהימנע מעבודה על פיגומים ממוכנים בעת הסערה.

עוד קוראת אדוארדס לנקוט בכל האמצעים הדרושים כדי למנוע נפילת חפצים, ולהקפיד ולעגן היטב כל חפץ שהרוח עלולה להזיזו, לבצע עבודות פיצוצים במהלך הסערה ולא אין לבצע עבודות בגלישה על מבנים בעת הסערה.

"על הקבלנים לגלות זהירות יתרה, לפעול בהתאם לתנאי מזג האוויר, ולנקוט בכל הצעדים הנדרשים על מנת להימנע מסיכון עובדים ועוברי אורח" סיכמה אדוארדס.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell