"זו אינה תופעה ייחודית לישראל ואין לה קשר ישיר לסכסוך הישראלי-פלסטיני", אמר הנשיא בכנס המכון למחקרי ביטחון לאומי • "הישראלים אינם מבינים את עוצמת הסחף בקרב הצעירים שעוזבים את בית הספר ובוחרים באופן בלתי נמנע בדאעש"

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, אמר היום כי "בחלקים מסוימים בחברה הערבית בישראל קיימת הקצנה דתית" וכי "הישראלים אינם מבינים את עוצמת הסחף בקרב הצעירים שעוזבים את בית הספר ובוחרים באופן בלתי נמנע בדאעש".

בנאום שנשא בכנס השנתי של המכון למחקרי ביטחון לאומי, התמקד הנשיא באיום הסלפי-ג'יהאדיסטי המרחף על ישראל, אך הסביר: "זו אינה תופעה ייחודית לישראל ואין לה קשר ישיר לסכסוך הישראלי-פלסטיני".

לדבריו, "אין מקום ספציפי בו ניתן למקם את האויב. האסלאם הרדיקלי רוכש לו עוד ועוד תומכים והרעיונות של דאעש מוצאים קרקע פורייה בקרב פליטים, צעירים, אוכלוסיות מגוונות. זהו לא רעיון לאמי, אלא דתי. הח'ליפות הכלל-אסלאמית חותרת תחת הרעיון הלאומי", אמר.

קרא עוד:
[postim]

ריבלין שיבח בדבריו את החלטת הממשלה להעביר תקציבים בסך כ-15 מיליארד ש"ח לציבור הערבי ואמר כי היא "חשובה ומהווה צעד משמעותי", אך "אין זה מספיק לכסות על הפערים שנובעים מקיפוח של שנים. נשאת מלחם בא לתל אביב כדי לרצוח יהודים, אך רצח גם ערבי. זה מוכיח לנו שוב שכולנו כאן יחד. את האלימות והבערות נוכל לנצח רק יחד".