את ההצעה העלה יו"ר ועדת הפנים של הכנסת, ח"כ דודי אמסלם מהליכוד

יו"ר ועדת הפנים של הכנסת, ח"כ דודי אמסלם מהליכוד, הודיע בעת סיור שערכה הוועדה בלוד, כי יציע חקיקה לפיה בערים מעורבות, בהן יש מעל 20% תושבים לא יהודים, יהיה סגן ראש עיר ערבי בשכר, מעבר לתקן הרגיל. "הדבר חשוב ברמה ההצהרתית", הסביר.

חברי הוועדה היו אורחיו של ראש העיר, יאיר רביבו – גם הוא מהליכוד. רביבו הסביר לח"כים כי ללא השקעה מסיבית של הממשלה בפיתוח השכונות הערביות בעיר וסיוע באכיפת חוקי הבנייה, העיר תקרוס כלכלית ותתרוקן מהאוכלוסיות החזקות שבה.

בלוד מתגוררים כ-70,000 תושבים, מתוכם קרוב ל-70% יהודים וכרבע ערבים. בשכונת הרכבת, השכונה הגדולה והוותיקה בעיר, קיימים כ-2,000 בתי ערבים שנבנו על קרקע חקלאית ללא אישור ובהם מתגוררים כ-15,000 תושבים. חלקים בשכונה נראים כמו מחנה פליטים: חיבורים פיראטיים של חשמל ומים וביוב זורם ברחובות. "הדבר הזה לא יכול להימשך. לא ייתכן שבמאה ה-21 תושבים יחיו ללא חשמל מסודר ויעבירו כבל מאולתר שמסכן חיי אדם", אמר רביבו.

קרא עוד:
[postim]

יו"ר הוועדה ח"כ אמסלם אמר בתגובה: "כמובן שאי אפשר לאחוז במקל בשני קצותיו. לאחרונה הכשרנו בצדק כמעט את כל הבנייה הלא חוקית במגזר הערבי, בגלל שהשלטונות בעבר לא קידמו תכניות של המגזר, אבל מכאן ולהבא מחויבים כולם לבניה על פי חוק. אזרח זה אזרח, ערבי כיהודי צריך לשלם ארנונה ומים ולא לעבור עבירות בנייה".

ח"כ זוהיר בהלול מהמחנה הציוני הוסיף כי "זו תהיה בכיה לדורות אם תכנית הממשלה למגזר הערבי לא תכלול גם ערים מעורבות. זו תהיה מיתת נשיקה למרקמי החיים של חיים משותפים. פשע לאור יום".

(צילום ארכיון: מיכל פתאל – פלאש 90)