חברת החשמל הכריזה על מצב חירום ופתחה את חדר המצב בירושלים • מרכז מידע משטרתי לאומי נפתח בלוד, מספרו 110 • קוי התחבורה לקרית ארבע, יצהר והר ברכה הפסיקו את פעילותן • 100 מפלסות שלג, 400 טונות מלח, אלפי אתי חפירה, אמעי חימום ותאורת חירום: ירושלים נערכת

מזג האוויר הקפוא מתקרב לשעות הקרות של היממה וההיתכנות לשלג עומדת להתממש הלילה.

הטמפרטורות בירושלים נשמרות ברמה האופטימלית להיווצרות שלג, 2°C ביום ומינוס -1°C בלילה. כל שנותר הוא להמתין למשקעים שיירדו בצורת פתיתי השלג.

בשעות הקרובות יחל "להיתפס" השלג באיזור הרי המרכז שגובהן מעל 800 מטר והוא ייערם לגובה של מספר סנטימטרים. מחצות, באזור הרי המרכז, רום היערמות השלג צפוי לרדת לגובה 650 מטר.

הכבישים נסגרים

המשטרה נערכת לסגירת כבישים מרכזיים, בהם כביש מספר 1 וכביש 443 עם רדת הליל. הכבישים פתוחים כרגע, ומומלץ לנהגים להקדים את היציאה מירושלים או הכניסה אליה, למקרה שתחסם הנסיעה בכבישים המובילים לעיר.

אמש נפתח מרכז מידע משטרתי לאומי בלוד, על מנת לרכז מידע מכלל המחוזות והאגפים של משטרת ישראל ושאר גופי החירום וההצלה, לרבות כיבוי אש, מד"א, צה"ל, חברת החשמל, במטרה לגבש תמונת מצב עדכנית ולהנחות את הציבור בהתאם. כמו כן, מוקד המידע שמספרו 110 עומד לרשותכם לצורך מתן מידע שוטף באשר למצב בכבישים ומענה על שאלות.

בעקבות השלג בירושלים, חברת החשמל הכריזה על מצב חירום בחברה. יו"ר החברה יפתח רון-טל עדכן את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת שר התשתיות יובל שטייניץ על היערכות חברת החשמל להתמודדות עם הפרעות ברשת החשמל בעקבות השלג שהחל לרדת בירושלים.

מנכ"ל חברת החשמל, עופר בלוך, הכריז על מצב חירום ופתיחת חדר מצב בירושלים. חברת החשמל תגברה את צוותי השטח של החברה. ביממה האחרונה, קידמה חברת החשמל ארבעה גנרטורים לארבעה מוקדים מועדים, שהנגישות אליהם בעייתית בתנאי מזג אוויר חורפי, הנמצאים באזורים גבוהים באזור ירושלים, במטרה לתת מענה מהיר בחיבור החשמל במקרה של הפרעות ופגיעה ברשת החשמל.

גנרטורים חברת החשמל(צילום: יוסי וייס)

הגנרטורים הובלו למועצה אזורית גוש עציון, למועצה אזורית דרום הר חברון, למועצה מקומית קריית ארבע וליישוב תקוע. הבוקר חוברה תחנה ניידת לעטרות, מטרתה לגבות את התחנה הקיימת ולאפשר אספקת חשמל סדירה לאזור.