"דאעש נהנה מהכסף הטורקי בזכות רכישת נפט של הטורקים ממנו" אמר שר הביטחון בביקורו היום ביוון • יעלון נועד עם שר ההגנה היווני ורמטכ"לו וגילה להם: ישראל מעדיפה את דאעש על הגבול מאשר את איראן • על סוריה: היא לא תתאחד מחדש בעתיד הקרוב אך ניתן להביס בה את דאעש

"טורקיה מאפשרת לג'יהאדיסטים לנוע מאירופה לסוריה ועיראק ובחזרה לאירופה, ולהיות חלק מתשתיות הטרור של דאעש באירופה" האשים שר הביטחון בוגי יעלון במהלך ביקורו היום ביוון.

לדבריו, התנהגותה של טורקיה המזרימה כספים לדאעש ורוכשת ממנו נפט מזה זמן רב מאוד, מוכיחה כי ההנהגה הטורקית אינה חפצה ליטול חלק במלחמה בטרור. שר הביטחון הזכיר כי טורקיה עדיין מארחת באיסטנבול את מטה הטרור של חמאס מחוץ לעזה והוסיף כי רק אם כל התופעות הללו ייפסקו- תוכל טורקיה להיות חלק משיתוף הפעולה של מדינות האזור במלחמה בטרור.

קרא עוד:
[postim]

יעלון קיים היום ביקור עבודה ביוון, כאורחו של שר ההגנה היווני פאנוס קאמנוס. במהלך הביקור קיים שר הביטחון פגישת עבודה עם מארחו ועם הרמטכ"ל היווני האדמירל אוונגלוס אפוסטולאקיס. כמו כן הניח זר על קברו של החייל האלמוני ונפגש יושב ראש הפרלמנט היווני ועם חברי הקהילה היהודית.

שר הביטחון משה יעלון ביוון (6)

במהלך פגישותיו דן שר הביטחון יעלון עם מארחיו על המצב במזרח התיכון, המלחמה בסוריה וחיזוק שיתוף הפעולה הביטחוני עם יוון, וחתם עם שר ההגנה היווני על הצהרה משותפת.

"בעת הזו ובמצב הזה איננו רואים פיתרון מוסכם ויציב בסוריה, בין אם יקרה כתוצאה מניצחון צבאי או כפועל יוצא של יוזמה מדינית" אמר שר הביטחון. "גם אם יגיעו להסכם דיפלומטי כזה או אחר בסוריה – דאעש, ג'אבהת אל נוסרה ושאר ארגוני הג'יהאד העולמי, לא יהיו חלק מההסכם וימשיכו להילחם. סוריה לא תתאחד מחדש בעתיד הקרוב".

"בבחירה בין איראן בגבול שלנו או דאעש בגבול שלנו, אנו מעדיפים שאיראן תורחק" אמר שר הביטחון, וציין כי איראן מנסה ללא הרף לפתוח חזית טרור נגד ישראל ברמת הגולן, "הנוכחות שלה בסוריה היא חדשות רעות" הוסיף יעלון וקבע: המשטר בטהראן הוא המחולל המרכזי לחוסר יציבות במזרח התיכון, והוא עסוק בהפצת טרור באזורנו ומעבר לו. "לנו אין כל מחלוקת טריטוריאלית עם איראן, ועדיין היא חותרת למחוק את ישראל מהמפה" התלונן.

שר הביטחון אמר כי ההערכה הישראלית היא כי דאעש יכול להיות מובס בסוריה, אך זה ייקח זמן. "המאבק באסלאם הג'יהאדיסטי הוא מלחמה בין תרבויות. בין המערב, מדינות העולם החופשי, לבין כוחות אסלאמיים קיצוניים המורכבים מאיראן ודאעש ושאר ארגוני הג'יהאד העולמי והאחים המוסלמים שאיראן תומכת בהם". יעלון הדגיש כי חובתן של מדינות המערב להתמודד עם האיום הזה, "אחרת, הוא ימשיך להתפשט ולפגוע כפי שקרה, למשל, בפאריז, בבריסל ובקליפורניה".

שר הביטחון משה יעלון ביוון (3)

(צילומים: אריאל חרמוני-משרד הביטחון)