מזכ"ל האו"ם מעורר סערה: "הפיגועים הם תוצאה טבעית של הכיבוש"

"אנשים תחת כיבוש הוכיחו לאורך מאות שנים - התנגדות לכיבוש היא טבע האדם", אמר באן קי-מון בישיבת מועצת הביטחון של האו"ם • נתניהו תקף בחזרה: "דבריו נותנים רוח גבית לטרור; הפלסטינים לא רוצחים למען השלום ולא למען זכויות אדם"

המזכיר הכללי של ארגון האומות המאוחדות, באן קי-מון, גרם היום לזעם רב בירושלים בעקבות דברים שאמר בישיבת מועצת הביטחון של האו"ם, שעסקה בנוגע למצב במזרח התיכון.

"הייאוש הפלסטיני גובר לאורך 50 שנות כיבוש. וכפי שאנשים תחת כיבוש הוכיחו לאורך מאות שנים – התנגדות לכיבוש היא טבע האדם", אמר באן והוסיף: "סידורי ביטחון לבדם לא יעצרו את האלימות, הם לא יכולים לענות לתחושת הייאוש של אף אחד ובמיוחד לא של הצעירים הפלסטינים".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מיהר למחות על דבריו של מזכ"ל האו"ם ואמר כי הם "נותנים רוח גבית לטרור" וכי הארגון בראשו הוא עומד "איבד מזמן את הניטרליות והמוסריות שלו".

קרא עוד:
[postim]

"אין הצדקה לטרור", הבהיר נתניהו. "הרוצחים הפלסטינים לא רוצים לבנות מדינה – הם רוצים להשמיד מדינה והם אומרים זאת בריש גלי. הם רוצים לרצוח יהודים באשר הם והם אומרים זאת בריש גלי. הם לא רוצחים למען השלום והם לא רוצחים למען זכויות אדם".

לדבריו, "האו"ם מזמן איבד את הניטרליות שלו ואת הכוח המוסרי שלו והדברים הללו של המזכ"ל לא משפרים את מצבו".

גם סגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי, הגיבה לדברים ואמרה: "בין פריז לעתניאל, הטרור הוא אותו טרור והוא לא מבחין בין דם לדם. מזכ"ל האו"ם שמנסה לעשות הפרד ומשול בדבריו, פוגע במאבק העולמי בטרור שאותו ישראל מובילה ונותן לגיטימציה לאותם מרצחים להמשיך ולפגע".

(צילום ארכיון: פלאש 90)

2 תגובות

הבעיה שאנחנו מגמגמים ומפחדים לומר את האמת.
אין כאן שום כיבוש, ה"כיבוש" הזה זה שקר כמו שה"עם הפלסתיני" זה שקר נוסף,
הכל המצאות של אויבינו שחלק ניכר מאיתנו נסחבו עם השקר הזה.
מתי קם ה"עם" הזה? מי הם גדוליו? מה ההיסטוריה שלהם?
"עם היהודי" קם לפני אלפי שנים! גדוליו היו האבות, השבטים, משה רבנו, יהושע, המלכים דוד ושלמה, וכו' עד ימינו, מי גדוליו של השקר הזה? שוקיירי? עראפאת? זהו זה.
ולכן אין כאן שום כיבוש! אלא רק שחרור אדמתינו שלנו.
כמו ששחררנו בתש"ח חלק מארצינו הקדושה כך השלימו ושחררנו בתשכ"ז (שהם התחילו אז את המערכה להשמידנו) חלק נוסף.
ומי שקובע שזה היה כיבוש, אזי ברגע שאם ח"ו נקים להם מדינת טרור מיד יתחילו האו"ם להרעיש שצריכים לעזוב גם את חיפה גם את ת"א ובאר שבע וכל הארץ בגלל הכיבוש השקרי הנוסף של תש"ח.
אין ברירה, חייבים לומר בקול רעם את האמת. בלי זה אנחנו בבעיה רצינית. כל האומות בעצם יודעים את האמת, רק אנחנו מפחדים לומר אותו ומגמגמים. חבל.

ויש עוד סיבה שאין כאן כיבוש, שבשנת סז' התחילו הערבים ( או היה מוכנים להתחיל) מלחמה כבידה ללא שום סיבה, ובחסדי השי"ת אבדו הערבים המלחמה ואז נכבש השטח שהיה ברשותם, וזה לא נקרא כיבוש,זה המחיר שמשלמים כשאובדים מלחמה שהתחילו בעצמם, שאם לא, כל מדינה אגרסבי יתחיל מלחמות לכל צדדים ואם יפסוד המלחמה ממילא יוחזר לו כל הארצות שהפסיד !! ולמה לא ? מה יש להפסיד , ורק זה מונע מושלים עריצים מלדרוס כל שכיניהם. וכאן כל העולם קורא פעם אחר פעם בטפשות וברשעת הלב כיבוש !! כיבוש !! ופלא שהבהמות העומדים בראש הממשלה אינם טוענים זאת והיה צריכין לחזור טענה זו עוד פעם ועוד פעם עד שיכנס קצת באזני הגוים שאינם עדיין אנטי סמטים, כי עכשיו המצב שרק שומעים קולם של הרשעים האלו עוד פעם ועוד פעם כשזועקים שזה כיבוש וזה משטף דעת של כל העולם כולו שאין מעוניין שהשר הבטחון האמרקאי לשעבר רומספלד טען זאת בימיו ובזה שיכנע הפרזידנט של אמעריקא דאז מר. בוש לעמוד על הצד ולא לעכוב ביד הישראלים

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *