"אנשים תחת כיבוש הוכיחו לאורך מאות שנים - התנגדות לכיבוש היא טבע האדם", אמר באן קי-מון בישיבת מועצת הביטחון של האו"ם • נתניהו תקף בחזרה: "דבריו נותנים רוח גבית לטרור; הפלסטינים לא רוצחים למען השלום ולא למען זכויות אדם"

המזכיר הכללי של ארגון האומות המאוחדות, באן קי-מון, גרם היום לזעם רב בירושלים בעקבות דברים שאמר בישיבת מועצת הביטחון של האו"ם, שעסקה בנוגע למצב במזרח התיכון.

"הייאוש הפלסטיני גובר לאורך 50 שנות כיבוש. וכפי שאנשים תחת כיבוש הוכיחו לאורך מאות שנים – התנגדות לכיבוש היא טבע האדם", אמר באן והוסיף: "סידורי ביטחון לבדם לא יעצרו את האלימות, הם לא יכולים לענות לתחושת הייאוש של אף אחד ובמיוחד לא של הצעירים הפלסטינים".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מיהר למחות על דבריו של מזכ"ל האו"ם ואמר כי הם "נותנים רוח גבית לטרור" וכי הארגון בראשו הוא עומד "איבד מזמן את הניטרליות והמוסריות שלו".

קרא עוד:
[postim]

"אין הצדקה לטרור", הבהיר נתניהו. "הרוצחים הפלסטינים לא רוצים לבנות מדינה – הם רוצים להשמיד מדינה והם אומרים זאת בריש גלי. הם רוצים לרצוח יהודים באשר הם והם אומרים זאת בריש גלי. הם לא רוצחים למען השלום והם לא רוצחים למען זכויות אדם".

לדבריו, "האו"ם מזמן איבד את הניטרליות שלו ואת הכוח המוסרי שלו והדברים הללו של המזכ"ל לא משפרים את מצבו".

גם סגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי, הגיבה לדברים ואמרה: "בין פריז לעתניאל, הטרור הוא אותו טרור והוא לא מבחין בין דם לדם. מזכ"ל האו"ם שמנסה לעשות הפרד ומשול בדבריו, פוגע במאבק העולמי בטרור שאותו ישראל מובילה ונותן לגיטימציה לאותם מרצחים להמשיך ולפגע".

(צילום ארכיון: פלאש 90)