המשטרה הודפת את הטענות: "לא היה מחדל במצוד אחר המחבל מת"א"

דיווח של עדות ראייה על כך שהמחבל נשאת מלחם נמלט מתל אביב, התקבל במוקד 100 של המשטרה שעות ספורות לאחר הפיגוע • ראש אגף המבצעים במשטרה: גם אילו היינו מתחקרים מיד את שתי המדווחות, לא היה נגרם כל שינוי בפעילות המבצעית

שתי צעירות שראו את המחבל נשאת מלחם עולה על אוטובוס מתל אביב להרצליה, זמן קצר לאחר הפיגוע ברחוב דיזנגוף ורצח נהג המונית באזור גלילות, דיווחו על כך למשטרה מספר שעות לאחר מכן, אך פנייתן לא טופלה ברצינות – כך נחשף היום ברשת ב' של קול ישראל.

המשטרה מצדה ניסתה הערב להדוף את הביקורת על התנהלותה. ראש אגף המבצעים, ניצב אהרן אקסול, טען בפני העיתונאים כי מדובר ב"סערה בכוס מים".

קרא עוד:
[postim]

לדבריו, השיחה למוקד 100 התבצעה רק 5 שעות לאחר הפיגוע והיא הועברה לטיפול המודיעין. "צריך לזכור שבאותו רגע מתקבלות אלפי שיחות לגבי הימצאותו של החשוד. האפשרויות האלה של אותו חשוד שנמצא, אנו מנתבים אותם לפי אופי הידיעה ולפי החשיבות שלה".

האזינו לדבריו של ניצב אהרן אקסול:

אקסול הוסיף כי גם אם הייתה המשטרה מתחקרת את אותן צעירות מיד, "זה לא היה משנה כהוא זה את ההחלטות האופרטיביות המבצעיות שקיבלנו באותו ערב".

בפיגוע ברחוב דיזנגוף 130 בתל אביב נרצחו כזכור אלון בקל ושמעון רוימי הי"ד. לאחר מכן רצח המחבל את נהג המונית אמין שעבאן ברחוב יוניצמן שבצפון-מערב העיר, בדרכו להסתתר באזור מגוריו שבוואדי ערה.

(צילום: בן קלמר – פלאש 90)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *