שר החוץ הצרפתי הזמין את ישראל להיכנס למשא ומן עם הרשות הפלסטינית "אם המהלך ייכשל נכיר בהם כמדינה" • בישראל מתנגדים להכרזה אך אבו מאזן בירך בחום: "לא נוכל להתמיד בפתרונות זמניים" • ארה"ב מגבה את ישראל ודוחה את היוזמה להתערבות בינלאומית בהשתתפותם

שר החוץ הצרפתי לורן פביוס הודיע כי על ישראל להיכנס למשא ומתן מיידי עם הרשות הפלסטינית, ולא- תכיר מדינתו במדינה הפלסטינית.

ברש"פ קידמו בברכה את קריאתה של צרפת למעורבות בינלאומית רצינית שתביא ל"סיום הכיבוש הישראלי שהחל לפני יובל". בישראל, כצפוי, מתנגדים להכתבה המדינית ואמרו כי זו מהווה תמריץ לפלסטינים שלא להגיע להסכמה כלשהי, "כך לא מנהלים משא ומתן רציני" אמר גורם מדיני בכיר.

בהודעתה של צרפת נאמר כי תכונס ועידת ביטחון כלל אזורית בהשתתפות כלל הגורמים, ישראל והרשות הפלסטינית, ובהשתתפות האמריקאים, מדינות ערב והאירופים. לדברי פביוס, צרפת, כחברה קבועה במועצת הביטחון, אינה יכולה להמשיך לשתוק לנוכח הקיפאון המתמשך. "אם לא תושג הסכמה במהלך המשא ומתן" -איים פביוס- תכיר צרפת במדינה הפלסטינית.

קרא עוד:
[postim]

בארה"ב גיבו את הגישה הישראלית ואמרו כי הסכם שלום יושג רק באמצעות הסכמה בין הנוגעים בדבר ישירות ולא בהתערבות בינלאומית. מי שעוד הפתי ב"תמיכתו" בישראל, הוא החמאס שמיהר לגנות כל ניסיון להידבר עם "הישות הציונית" ובהצהרת הארגון נאמר כי כל הניסיונות להידבר עם ישראל אינם מקובלים ואינם מועילים.

(אילוסטרציה: STR – פלאש 90)