סערה במערכת הפוליטית: חברי הכנסת של בל"ד נפגשו עם משפחות מחבלים

הפגישה נפתחה בדקת דומייה לזכר ה'שאהידים' שחוסלו בעת שניסו לרצוח יהודים • ראש הממשלה פנה ליו"ר הכנסת בבקשה לבדוק את הצעדים שניתן להפעיל נגד הח"כים תומכי הטרור • "מחליא! מחליא! מחליא!", תקף ח"כ איציק שמולי ממפלגת העבודה

שלושת חברי הכנסת של מפלגת בל"ד, ג'מאל זחאלקה, חנין זועבי ובאסל גטאס, נפגשו ביום שלישי במזרח ירושלים, עם בני משפחותיהם של 10 מחבלים שנהרגו בחודשים האחרונים, בעת שניסו לרצוח יהודים, כך חשפה סוכנות הידיעות הפלסטינית 'מען'.

בבל"ד טוענים כי הפגישה הייתה לגיטימית והיא נועדה רק לשם טיפול וסיוע בסוגיית החזרת הגופות לידי המשפחות, אך על פי הדיווח הפלסטיני, הפגישה נפתחה בדקת דומייה לזכרם של ה"שאהידים" – צעד המהווה הזדהות של ממש עם המחבלים ופעולות הטרור.

הפרסום חולל סערה של ממש במערכת הפוליטית וגינויים נשמעו מימין וגם משמאל. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר בתגובה כי "חברי כנסת שהולכים לנחם משפחות של מחבלים רוצחי ישראלים, אינם ראויים לכהן בכנסת ישראל". הוא הוסיף כי פנה ליו״ר הכנסת בכדי לבחון אילו צעדים ניתן להפעיל נגדם".

ח"כ איציק שמולי ממפלגת העבודה, כינה את המעשה "מחליא! מחליא! מחליא!". לדבריו, "גם כשלוקחים בחשבון את עמדותיה הקיצוניות של בל״ד, עדיין מדובר בצעד מגונה שנותן רוח גבית לטרור שמופנה בימים אלה נגד אזרחי ישראל".

קרא עוד:
[postim]

שמולי הוסיף ותקף את הח"כים הערבים: "במקום לבקר את פצועי הפיגועים, הם הלכו לחזק את משפחות המחבלים והמרצחים בפגישה שהוגדרה 'חמה וידידותית'. ללא קשר לעמדה הפוליטית, חובה להשמיע קול ברור ונחרץ כנגד הצעד הנפשע והמזעזע הזה!".

שר העלייה והקליטה, זאב אלקין, אמר כי תמיד טען שחברי כנסת בבל״ד פועלים למען גורמי טרור ונגד מדינת ישראל ומקומם מחוץ לכנסת ישראל. "ועדת הבחירות פעם אחר פעם פסלה אותם מהתמודדות לכנסת, ורק בזכות התערבות בג״ץ הם היום מביישים את התואר 'חבר כנסת'. חייבים להפסיק את הביזיון הזה!״, הצהיר.

כפי הנראה, הפעם לא יימלטו הח"כים הקיצוניים ללא עונש. הנושא יובא בקרוב לפתחו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, אשר יחליט אם יש מקום לפתוח בחקירה פלילית בעניין. במקביל, גם ועדת האתיקה של הכנסת תידרש לנושא והיא צפויה לגזור על שלושת הח"כים סנקציה של 6 חודשי השעיה מהכנסת ושלילת שכר.

(צילום ארכיון: פלאש 90)

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו