"כל עוד נתניהו ואבו מאזן נמצאים בשלטון, לא ניתן להגיע לפתרון של שתי המדינות", אמר יו"ר האופוזיציה בכנס בירושלים • תמצית מתווה הרצוג: לסיים את בניית גדר ההפרדה, להפסיק את הבנייה מחוץ לגושי ההתנחלויות ולהותיר את כל הגדה בשליטת צה"ל

יו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג, הסביר היום בהרחבה את 'תכנית ההפרדה' שיזם כחלופה למשא והמתן הישיר בין ישראל לפלסטינים, שנקלע בשנים האחרונות למבוי סתום.

"אתמול קיבלה מפלגת העבודה החלטה משמעותית ביותר פה אחד כמובן. כל עוד נתניהו ואבו מאזן נמצאים בשלטון לא ניתן להגיע לפתרון של שתי המדינות", אמר הרצוג ב'כנס ירושלים'.

"באתי פה לומר לכם שגם אתם צריכים לשנות כיוון. אין תשובה להנהגת הימין. אין לבנט תשובה. סיפוח שטחי סי יעודד עוד טרור ועוד גדרות. ההצעה שלי היא לסיים את בניית הגדר. מה שקורה היום בגוש עציון זה מחדל. אנחנו לא מתכוונים בתפילה ולירושלים עירך ברחמים תשוב את 13 הכפרים הערביים סביב ירושלים.

קרא עוד:
[postim]

"יש להשאיר את צה"ל בשטח ולא לחזור על הטעות שנעשתה בהתנתקות ומצד שני לתת להם לפלסטינים יותר שלטון עצמי. בבלפור יושב מנהיג מנותק שלא יודע לתת מענה לבעיות ולמציאות שישנה מולנו היום.

"הניצחון שלנו יהיה שהעולם יכיר בגושים ובראשם גוש עציון שאני קשור לו אישית. מי שלא רוצה שייכפה עלינו הסדר, חייב לאמץ את המתווה שלי – מתווה ההיפרדות – אנחנו כאן והם שם וקו אדום חוצץ בינינו.

"אם אנחנו לא נתעורר עכשיו אנחנו נגלה אתה עצמנו מול מדינה דו לאומית בשם ישראסטין. כשאני שומע את אורי אריאל מדבר על סיפוח שטחי סי, אני לא מבין מה הוא אומר. הרי זה ברור שזה יביא לנזק מדיני. אני בא בעצמי מהציונות הדתית, אני רוצה שנגיע להסדר שישאיר לנו את הגושים. זה לא ייתכן אחרת, במציאות הבינלאומית שאנחנו נמצאים בה.

"אני לא אדיש למציאות, לטרור, לכאב ולאובדן האמון. עובדה היא שהמפלגה שלי אימצה את ההצעות שלי כמעט פה אחד ואפילו הסקרים מעידים ששבעים אחוז מהציבור הישראלי מאמץ אותן", חתם יו"ר האופוזיציה.

(צילום ארכיון: פלאש 90)