כמאה אלף עובדי השלטון המקומי יקבלו את המענק ויזכו להעלאות השכר שהושגו בהסכם המסגרת – אי לכך בוטלה השביתה שתוכננה למחר ברשויות המקומיות • משרד האוצר: מרכז השלטון המקומי הסכים לשאת בעלויות השכר.

לאור הבנות שהושגו בין האוצר למרכז השלטון המקומי, מודיעה ההסתדרות שהשביתה שתוכננה למחר (יום ד') בשלטון המקומי מבוטלת.

בהתאם לסיכום בין הצדדים, וכפי שסוכם בהסכם המסגרת בין ההסתדרות לאוצר, מאה אלף עובדים ברשויות המקומיות ובמועצות האזוריות יקבלו את המענק שמגיע להם – ככל שאר העובדים במגזר הציבורי.

ההסכם עם מרכז השלטון המקומי כולל העלאת שכר של 7.5% לעובדי הרשויות, ומענק חד פעמי בגובה של 2000 ש"ח שישולם ב- 2 פעימות. כמו כן, סוכם כי תינתן תוספת שכר בגובה 2% לעובדי בעלי שכר נמוך בשלטון המקומי. פרטי התשלום יסוכמו בין מרכז השלטון המקומי וההסתדרות.

הממונה על התקציבים, אמיר לוי: "קיימת חשיבות רבה להצטרפותו של השלטון המקומי להסכם השכר הקיבוצי, תוך התחייבויות הרשויות המקומיות לשאת בעלות ההסכם".

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, מסר: "אני מברך על ההבנות אליהן הגיעו האוצר והשלטון המקומי. ההסתדרות שוב הוכיחה כי ניתן להגיע להסכמות גם ללא פתיחה בשביתה, והיא תמשיך לנהוג באחריות תוך דאגה לזכויות כל העובדים בארץ. אני מברך את שר האוצר משה כחלון ואת יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס על המאמץ למציאת פתרון למחלוקות".

יו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר-דוד: "אני שמח שהצדדים התעשתו והגיעו להבנות. הצלחנו להימנע משביתה והבאנו לכך שמאה אלף עובדים יקבלו את המענק שהובטח להם. נמשיך להיות כחומה בצורה למען כל עובדי השלטון המקומי. אבקש לברך את שר האוצר משה כחלון ואת יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס שסייעו בסיום הסוגיה".

(אילוסטרציה: יונתן זינדל – פלאש 90)