נמצא הפתרון למנהרות? המכשול הקרקעי סביב רצועת עזה יושלם בתוך שנתיים

גורמים במערכת הביטחון אומרים כי בתוך 3 חודשים בלבד יחלו העבודות להקמת המכשול המתוחכם, אשר יכיל את מיטב הטכנולוגיות הסודיות והרגישות ביותר שבידי מערכת הביטחון ולטענת מפתחיו יחסום הרמטית את כל היציאות התת-קרקעיות מעזה

בתוך שלושה חודשים יחלו העבודות להקמת המכשול הקרקעי המתוחכם סביב רצועת עזה, אשר ינטרל את סכנת המנהרות ויגן על תושבי העוטף, כך נחשף הערב בחדשות 10.

על פי הדיווח, שנסמך על "גורמים במערכת הביטחון", אורכו של השלב הראשון בפרויקט יהיה כ-20 קילומטרים והוא יתמקד בחלקי הגבול הסמוכים ביותר ליישובים הישראליים. בתוך שנה יחלו העבודות להקמת החלק השני, שיסגור הרמטית את כל היציאות התת-קרקעיות מרצועת עזה.

הצפי לסיום העבודות הוא שנתיים תמימות. עם זאת, בשל האופי המסווג של הפרויקט, שיכיל את מיטב הטכנולוגיות הסודיות והרגישות ביותר שבידי מערכת הביטחון, ייתכן שיחולו עיכובים בהתקדמות הקמת המכשול.

קרא עוד:

[postim]

אתמול אמר הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט, כי איום המנהרות נמצא בראש סדר העדיפויות של צה”ל, אך חלק מדרכי ההתמודדות אתו חסויים. “אנו מודעים לכך שחלק גדול מהכסף שהגיע על מנת לשקם את רצועת עזה אחרי ‘צוק איתן’ הופנה לבניית יכולת תת קרקעית ושיקום המנהרות”.

הוא הוסיף: “אנו מפעילים מאמץ טכנולוגי מבצעי הנדסי. יש לנו את היכולת המתקדמת בעולם ועדיין זה אתגר גדול מאוד. אנחנו ממקדים מאמצים מודיעיניים ויש פעילות ענפה מאוד של יוזמה ותחבולה כדי להגיע לכל פירי התת קרקע מתוך הבנה שזה האיום המרכזי. מי שיסתובב סביב הרצועה היום יראה הרבה מאוד כלים הנדסיים שפועלים בצורה ממוקדת עד כמה שאנחנו יכולים”.

(צילום אילוסטרציה: מרק ישראל סלם – POOL)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *