יוזמת השלום הצרפתית יוצאת לדרך: תוצג היום לבכירי משרד החוץ

צרפת מעוניינת לחדש את המשא והמתן בין ישראל לפלסטינים והיא מציעה לקיים ועידת שלום בינלאומית בפריז, בעוד מספר חודשים

 • קברוך דיין האמת: הרב חיים טודרוס גולדבלט זצ"ל

  תוכן מקודם

 • האברך שדאג לעשרות משפחות במצוקה נפטר מהמחלה

  תוכן מקודם

 • "הרגע הכי קשה בחיים" יהודה קליין משתף בפטירה הטראומתית

  תוכן מקודם

 • "חיפשתי להרגיש שייכת" נערה חרדית בסיפור מטלטל

  תוכן מקודם

יוזמת ממשלת צרפת לכינונה של ועידה בינלאומית שתעסוק בנושא הסכסוך הישראלי-פלסטיני, תוצג היום באופן רשמי בפני ממשלת ישראל, כך מדווח העיתונאי ברק רביד ב'הארץ'.

שגריר צרפת בישראל, פטריק מיזונב, יגיע היום אל משרד החוץ בירושלים וייפגש עם ראש המערך המדיני במשרד החוץ, אלון אושפיז. השגריר יפרוס את עיקרי התכנית החדשה ויציע לקיים את הוועידה בפריז, כבר בקיץ הקרוב.

רביד מדווח כי היוזמה כוללת 3 שלבים: בחודשיים הקרובים יערכו הדיפלומטים הצרפתים שיחות נפרדות עם הישראלים והפלסטינים, במטרה להסכים על הקווים הכלליים של המשא והמתן המתחדש. לאחר מכן תכונס – ללא נוכחות הצדדים – ועידה בינלאומית שתצהיר על תמיכה בתהליך השלום ובאמצע הקיץ תתקיים ועידת השלום בפריז, בה יחלו השיחות בפועל, בניסיון להגיע להסכם.

קרא עוד:
[postim]

התכנית להתנעת תהליך השלום היא פרי יוזמתו של שר החוץ לשעבר, לורן פביוס, שהתפטר לפני מספר ימים. בירושלים לא התלהבו מהפעלתנות הצרפתית ויותר מכך מאוד לא אהבו את הצהרתו של פביוס, לפיה סירוב ישראלי יוביל להכרה חד-צדדית של צרפת במדינה פלסטינית בגבולות 1967.

למרות התפטרותו של שר החוץ הצרפתי, היוזמה נותרה חלק ממדיניותה הרשמית של הממשלה בפריז, בהובלת שר החוץ החדש, ז'אן מארק אירו. בימים האחרונים החלו שגרירי צרפת ברחבי העולם לגייס תמיכה למהלך מצד המדינות החשובות בקהילה הבינלאומית ובמקביל התקיימו שיחות גישוש עם ישראל והרשות הפלסטינית.

(צילום ארכיון: עמוס בן-גרשום – לע"מ)

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell