"ברור שהייתה כאן הסחת דעת ודברים שהמשטרה חוקרת כרגע. התשתית טובה ואי אפשר להאשים מישהו אחר", אמר השר ישראל כץ

שר התחבורה, ישראל כ"ץ, התייחס בדיון בוועדת העבודה והרווחה של הכנסת לתאונה הקטלנית שאירעה בכביש 1, בה נספו 6 מנוסעי האוטובוס בקו 402 וכ-10 נוספים נפצעו.

"ברור שהייתה כאן הסחת דעת ודברים שהמשטרה חוקרת כרגע. התשתית טובה ואי אפשר להאשים מישהו אחר", אמר שר התחבורה. לדבריו, "כבר הוחלט שהחל מחודש נובמבר יחויבו משאיות ואוטובוסים במערכת התרעה מצילת חיים, ואנחנו נפעל להקדים זאת".

בדיון, אשר עסק בנגישות לשירותי תחבורה ציבורית בפריפריה, הודיע השר כץ כי הנחה את הרשות הארצית לתחבורה כי בשלב הבא של הרפורמה המטרופולינית של משרד התחבורה ייכללו כל היישובים ברחבי הארץ.

קרא עוד:
[postim]

"לא יהיה יישוב אחד שייוותר בחוץ. נצמצם את הפערים שנותרו בגליל, באמצעות השקעה של 25 מיליון שקלים", הצהיר. "יש ברפורמה הזאת בשורות מאוד גדולות. האשימו אותי שפתחתי את קווי האוטובוס לתחרות עבור קבלן קולות, אבל כל התקשורת היום מודה איך זה שיפר את המצב. תשאלו את ראשי הרשויות בנגב מה הם רואים בימים אלה".

ח"כ ישראל אייכלר ציין בדיון כי באזורים החרדיים יש צפיפות רבה בתחנות האוטובוסים ובאוטובוסים עצמם. על כך השיב מנהל אגף תכנון ורישוי במשרד התחבורה, דרור גנון: "ברוב המוחלט של המקרים אנחנו מעמידים רזרבות, אך לפעמים קורות תקלות".

(צילום ארכיון: יונתן זינדל – פלאש 90)