היוזמה להשעיית ח"כים: נתניהו הורה להמשיך בהליכי קידום הצעת החוק

לאחר עיכובים והצהרות הסותרות בעניין מצד בכירים בקואליציה, שוחח ראש הממשלה עם יו"ר ועדת החוקה והבהיר לו כי הקואליציה כולה תומכת ב'חוק ההשעיה' • החוק יאפשר לראשונה לח"כים להדיח את אחד מעמיתיהם שהתבטא או פעל באופן בעייתי

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

 • האלמנה לקוית שמיעה ו4 הילדים נותרו ללא משען ומשענה

  תוכן מקודם

 • בנם של קדושים: נכד לרבי אלימלך מליז'ענסק מבקש עזרה

  תוכן מקודם

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שוחח לפני זמן קצר בטלפון עם יו"ר ועדת החוקה, חוק ומשפט של הכנסת, ניסן סלומינסקי והבהיר לו כי הקואליציה כולה תומכת ב'חוק ההשעיה' ועל כן יש להמשיך בהליכי החקיקה ולקיים דיון בהקדם בנושא.

הבוקר הודיע סלומינסקי על ביטול הדיון שתוכנן להתקיים היום בוועדה, בשל אמירתו של יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, “ההצעה לעולם לא תונח על השולחן, כל עוד אני יו”ר הכנסת”. מאוחר יותר חזר בו אדלשטיין ואמר כי יתמוך בנוסח החוק המתוקן, כפי שהונח על שולחן הוועדה.

את 'חוק ההשעיה' יזם ראש הממשלה נתניהו, בעקבות סערת פגישתם של חברי הכנסת מסיעת בל"ד עם משפחות מחבלים. החוק יאפשר לראשונה לחברי הכנסת להדיח את אחד מעמיתיהם שהתבטא או פעל באופן בעייתי, ברוב של 90 קולות.

בשאר סיעות הקואליציה לא מתלהבים במיוחד מהחוק, אשר עלול להוות חרב פיפיות כלפי מחוקקיו. ההתנגדות המשמעותית נרשמה בסיעות יהדות התורה והבית היהודי, בשל חששן כי בעתיד יודחו מהכנסת ח"כים ימניים או חרדים, במקרה של ממשלת שמאל או ממשלה ללא חרדים.

קרא עוד:

[postim]

מלבד סיעות האופוזיציה הרואות בחוק סכנה לדמוקרטיה, אמש צץ מתנגד חדש ובעל משקל ציבורי משמעותי: נשיא המדינה, ראובן ריבלין. “קולות רבים בישראל מבינים את מהות הדמוקרטיה באופן צר ומינימליסטי. עבורם, דמוקרטיה אינה אלא שלטון הרוב”, אמר הנשיא בנאום שנשא במרכז למורשת בגין בירושלים.

לדברי ריבלין, “אסור לתת לכנסת, שנציגיה נבחרים על ידי הציבור, להפוך בעצמה את דבר הציבור. כנסת שתוכל, גם אם בצדק, להחליט היום על הפסקת כהונתם של נציגי ציבור כאלה, תורה מחר, שלא בצדק, על הפסקת כהונתם של אחרים. אנו זוכרים היטב את ימי ‘בלי חירות ומק”י’. אסור לתת לכנסת, כרשות מחוקקת ומפקחת, להפוך לגורם חוקר ומעניש. מצב כזה יחטא ויחבל בתכליתה לאורך זמן והנפגעת היחידה תהיה מדינת ישראל”.

(צילומי ארכיון: יונתן זינדל ומרים אלסטר – פלאש 90)

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן