בעקבות שריפת בית הכנסת בכרמי צור: "לאבטח גם בתי כנסת בלתי חוקיים"

"כשהציתו ספרי קודש בגוש ולאחר ששרפו את קבר יוסף ואגרו פצצות בהר הבית, הרגשתי שהם מצאו דרך לפגוע בנו לא רק פיזית אלא בזהות שלנו", אמרה ח"כ שרן השכל בדיון שערכה ועדת הפנים של הכנסת בעקבות פשע ההצתה

"ועדת הפנים מגנה בכל תוקף את כל ההצתות במקומות קדושים וקוראת לנסות למנוע הסתה של גורמים שרוצים לגרום למלחמת דת", אמר היום מ"מ יו"ר ועדת הפנים, ח"כ יואב בן צור בתום דיון על הצתת בתי כנסת וספרי קודש. "הוועדה מבקשת לדעת איך ניתן לאבטח גם מבנים מחוץ לגדר היישובים, גם אם מדובר במבנים שעדיין בהליכי אישור", הוסיף.

יוזמת הדיון, ח"כ שרן השכל מהליכוד, אמרה כי "יש מגמה גוברת של שריפת בתי כנסת ופגיעה במקומות קדושים. אני לא שומרת מצוות אבל כשהציתו ספרי קודש בגוש ולאחר ששרפו את קבר יוסף ואגרו פצצות בהר הבית, הרגשתי שהם מצאו דרך לפגוע בנו לא רק פיזית אלא בזהות שלנו. אסור שזה יימשך או יתפתח. מדינת ישראל היא המדינה הדמוקרטית היחידה במזרח התיכון שיש בה חופש דת לכל המיעוטים ואסור שבה דבר כזה יקרה".

קרא עוד:
[postim]

עמיתה לסיעה, ח"כ אמיר אוחנה, אמר בדיון: "הצתת בית כנסת וספרי קודש מוגדרת בחוק כעבירות שנאה. אני מעלה שאלה למשרד לביטחון פנים – האם נעשה שימוש בסעיף זה בכתבי האישום. צריך להגדיר זאת כפשע שנאה ואז הדין הוא 10 שנות מאסר".

(צילום: גרשון אלינסון – פלאש 90)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *