ליצמן: ”פועלים להעברת מכל האמוניה, עוד לפני נסראללה טרללה”

אמש איים מזכ"ל חיזבאללה: "פגיעת טיל במכל, תהפוך אותו לפצצה גרעינית שתביא למותם של עשרות אלפים” • השר להגנת הסביבה: "בימים אלו יוצא מכרז להקמת מפעל האמוניה בדרום הארץ"

 • השכנים בחירם: מדובר בטרגדיה מתגלגלת שחייבים לעצור

  תוכן מקודם

 • אבא אמר לי 'לילה טוב' ומאז לא ראיתי אותו יותר.

  תוכן מקודם

 • "אבא, תחזור!" מראות קשים בבית האבלים של משפחת יעקובזון.

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

"כבר כמה חודשים שאנו פועלים בעניין, האיום ברור לנו מאד" אמר שר הבריאות יעקב ליצמן, בדיון בוועדת הבריאות שהתייחסה לאיומי נסראללה כי יפציץ את מכל האמוניה במפרץ חיפה. "אנחנו פועלים בשקט וללא פרסום להעברת מיכל האמוניה מחיפה , עוד לפני מה שאמר נסראללה-טרלללה, ובמקביל בודקים מה אפשר לעשות בינתיים".

אתמול, נשא מזכ"ל חיזבאללה נאום לוחמני ובו איים כי במקרה ותפרוץ מלמה עם ישראל יתקוף ארגונו ברבבות טילים, "בחיפה יש 15 טונות של אמוניה, וכאשר נפגע בו (היל"ת) התוצאה תהיה כמו פצצה גרעינית"

קרא עוד:
[postim]

​השר להגנת הסביבה, אבי גבאי, בעקבות איומי נסראללה על מיכל האמוניה בחיפה: "מיכל האמוניה הוא סיכון סביבתי וביטחוני. אנחנו פועלים להוצאת המיכל המסוכן מחיפה באמצעות הקמת מפעל לייצור אמוניה בדרום ונקבל את הצעות המתמודדים במכרז להקמת המפעל בסוף מרץ." השר התייחס בדבריו גם למחירי הגז הגבוהים ואמר: "כעת, הנושא המרכזי שמעכב את הקמת המפעל הוא מחירי הגז הגבוהים, והמפעל זקוק לגז על מנת לייצר אמוניה, אחרת לא יוכל לעבוד".

(צילום: מתן נעים, המשרד להגנת הסביבה)

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell