הותר לפרסום: מחבל שלישי היה מעורב בפיגוע ברמי לוי

הותר לפרסום כי בפיגוע הטרור במרכול בשער בנימין היה מעורב מחבל שלישי שנעצר לחקירה על ידי כוחות הבטחון • בעקבות הפיגועים הוצב היום מגנומטר בכניסה לסניף של רמי לוי ובמקום הוצב מאבטח נוסף

בפיגוע הטרור הרצחני ביום חמישי האחרון בסניף של "רמי לוי" בשער בנימין, היה מעורב מחבל נוסף מלבד שני הנערים הערבים שנוטרלו במקום. כך הותר היום לפרסום על ידי מערכת הביטחון. המחבל השלישי נעצר ונחקר בשירות הביטחון הכללי.

הפיגוע אירע ביום חמישי האחרון, כאשר במהלך הקניות שערכו במקום יהודים המתגוררים בסביבה, נכנסו פנימה המחבלים הצעירים, בשנות ה-14 לחייהם, דקרו למוות את החייל טוביה ינאי ויסמן הי"ד ופצעו יהודי נוסף.

תחילה דווח על שני מחבלים, אותם נטרלו אזרחים נושאי נשק שהיו במקום. היום הותר לפרסום כי מחבל נוסף ליווה אותם בעת ביצוע הפיגוע. הוא נעצר במקום על ידי כוחות הביטחון והודה בעת חקירתו בשב"כ במעורבותו באירוע הרצחני.

בעקבות הפיגוע: מגנומטר בכניסה לסניף של "רמי לוי"

לאחר הפיגוע שנערך בסניף, דרשו בצבא מאיש העסקים רמי לוי להציב שער מגנומטר בכניסה לחנות ולהעביר את הבאים לקנות במקום בידוק בטחוני. בנוסף, בכניסה למרכול הוצב מאבטח נוסף בניסיון למנוע מהמחבל הבא להכנס לחנות.

רמי לוי עצמו צפוי להתייצב בהמשך היום לשימוע במשטרה בעקבות הכשל באבטחה שלא מנעה מהמחבלים להכנס לסניף חמושים בסכינים. לוי הסביר כי המחבלים "עברו בידוק ביטחוני ולמעשה הם באו בצורה מאוד מתוחכמת עם מין צינור מפלסטיק שלתוכו הכניסו את הסכינים ולכן המאבטח לא הצליח למצוא את הסכינים".

לוי הוסיף כי "כשקורה דבר כזה צריך לחזק את המקום. לא ניתן לקיצוניים לנצח – ההיפך. כשקורה דבר כזה צריך לחזק את הנקודה. יש קיצוניים ואותם אנשים החיים פה ימשיכו לחיות בשלום". לדבריו, "הפיגוע לא יפגע בדו-קיום".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *