המפלגות החרדיות לא יאולצו להכניס נשים לרשימתן

הצעת חוק קנטרנית דרשה לחייב את המפלגות החרדיות לשבץ נשים ברשימה לכנסת אך נדחתה בקריאה טרומית • הציבור החרדי הוכיח בבחירות האחרונות כי הנשים אינן מעוניינות בנציגות שאינן מועמדות על פי ההלכה

 • האלמנה לקוית שמיעה ו4 הילדים נותרו ללא משען ומשענה

  תוכן מקודם

 • הגאון ר' אלימלך בידרמן בבקשה מפתיעה

  תוכן מקודם

 • כ"ק אדמו"ר מרמחסטריווקא: מצווה לעזור להם!

  תוכן מקודם

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

מליאת הכנסת דחתה על הסף הצעת חוק קנטרנית ואנטי דמוקרטית בעליל, שתמנע השתתפות בבחירות לכנסת לרשימות ללא נשים.

ח"כ קסניה סבטלובה מן המחנ"צ שהגישה את ההצעה, אמרה כי חלקה הדמוקרטי של המדינה, בתוך הצמד המגדיר את אופייה של מדינת ישראל כיהודית ודמוקרטית, אמור, כמובן מאליו, לכוון לכך שתהיה ייצוגיות ראויה בשלטון לכלל הציבור בישראל "בערב הסעודית יש שיריון של 30 נשים במועצה המחוקקת. באיראן מאפשרים לנשים להתמודד ולהיבחר" ציינה.

כאמור, 16 ח"כים תמכו בהצעה ו-42 התנגדו.

קרא עוד:
[postim]

בתי המשפט שנדרשו לא אחת לסוגיה, קבעו בפסיקה חוזרת ונשנית כי כל עוד וחוקי היסוד הנוגעים לכנסת אינם מחייבים ייצוג נשים הרי שאין מקום לטענה מול המפלגות החרדיות.

במהלך מערכת הבחירות האחרונה קמה קבוצת נשים חרדיות לשעבר ופתחה מפלגה שהתיימרה לייצג את הנשים החרדיות "שאין להן מפלגת נשים חרדית". למרות מחאת החרדיות הנרחבת ועל אף ההמולה התקשורתית שנוצרה סביבן, למחרת יום הבחירות התברר כי הנשים ביקשו ליצור מצג שווא ובתום ספירת הקולות לא עלה בידן לקושש יותר מ-400 קולות ביישובים חרדיים.

גם במפלגת ש"ס נשמעו קולות שקראו לשילוב נשים ברשימה. יו"ר התנועה אריה דרעי השכיל לשלב כוחות עם בתו של הגר"ע יוסף, הרבנית עדינה בר־שלום, שהקימה 'מועצת נשים מייעצת' לראשי המפלגה, שם ילובנו כל הסוגיות הנוגעות לנשות ישראל ויקודמו על ידי הנציגים המסורים.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן