המחבל הדוקר ניסה לברוח, נורה על ידי חייל אחר ומת מפצעיו • על מכשיר הטלפון הסלולרי שלו נמצאו תמונות של פעילי דאעש במקומות שונים בעולם

שירות הביטחון הכללי מפרסם היום כי פיגוע הדקירה שאירע לפני כשבועיים וחצי באשקלון, בוצע ככל הנראה בהשראת ארגון הטרור הבינלאומי דאעש.

הפיגוע אירע בשעת בוקר, בסמוך לתחנת האוטובוסים בצומת נאות אשקלון, ברחוב בן גוריון בעיר. מסתנן סודני דקר את החייל שישב על הספסל והחל נמלט רגלית מהמקום. החייל נפצע באורח קל ונזקק לטיפול רפואי בבית החולים.

לאחר שדקר את החייל, נמלט המפגע בריצה לתוך שכונת מגורים ואחריו דלקו עוברי-אורח, ביניהם חייל שהדביקו וירה בו. המפגע נפצע מהירי באורח קשה, ומאוחר יותר מת מפצעיו בבית חולים ברזילי.

קרא עוד:
[postim]

המחבל הוא כמאל עא-עזיז חסן מחמד, כבן 32 ממוצא סודני, שהסתנן לארץ לפני מספר שנים. בשנת 2009 נעצר בחשד למעורבות בעבירות אלימות. הוא ברח ממתקן חולות בשנת 2014 ומאז התגורר באשדוד ובאשקלון.

כאמור, בשב"כ אומרים כי מכלל הממצאים שעלו במסגרת החקירה המשותפת יחד עם משטרת המחוז הדרומי, מסתמן כי מדובר בפיגוע שבוצע בהשראת דאעש. בין היתר עלה כי המפגע היה מוסלמי אדוק וכי על מכשיר הטלפון הסלולרי שלו החזיק תמונות של פעילי דאעש במקומות שונים בעולם.

(צילום: קבוצת 'מדברים תקשורת')