נתניהו עוקץ את קמרון: "כנראה ששכח כמה עובדות יסודיות על ירושלים"

בכנס סגור של פעילי הליכוד באופקים כינה ראש הממשלה את עמיתו הבריטי "ידיד", אך הבהיר כי רק הריבונות הישראלית בירושלים המאוחדת שומרת על זכויותיהם ורמת חייהם של ערביי העיר • קמרון כינה הבוקר את המצב במזרח ירושלים "מזעזע"
 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

בעקבות דבריו החריפים של ראש ממשלת בריטניה, דייוויד קמרון, על כך ש"הזדעזע ממצב הפלסטינים בירושלים המזרחית הכבושה", הגיב הערב ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר כי ללא הריבונות הישראלית בירושלים המאוחדת, מצבם של ערביי העיר היה גרוע שבעתיים.

"ידידי דייוויד קמרון, שהוא ללא ספק ידיד ישראל, כנראה ששכח כמה עובדות יסודיות על ירושלים", אמר נתניהו בחוג בית של הליכוד שהתקיים בעיר אופקים ובו השתתפו כמה עשרות מפעילי מפלגת השלטון.

לדברי ראש הממשלה, "רק ריבונות ישראלית מונעת מדאעש וחמאס להבעיר את המקומות הקדושים. רק ריבונות ישראל מבטיחה לתושבים הערביים בעיר כבישים, מרפאות, מקומות תעסוקה ושאר אמצעים לחיים סדירים שלא נהנים מהם אחיהם ברחבי המזרח התיכון.

קרא עוד:
[postim]

"רק ריבונות ישראל בירושלים שומרת על שלטון החוק לכולם, דבר שלא קיים לא בעיראק, לא בתימן, לא בסוריה, לא בלוב ולא בחלקים נרחבים של העולם הערבי לרבות ברשות הפלסטינית וגם בעזה. רק ריבונות ישראלית מבטיחה את כל זה – וחשוב שחברינו באירופה יזכרו את העובדה הפשוטה הזאת".

ראש הממשלה קמרון אמר הבוקר בפרלמנט הבריטי, “אני ידוע כחבר טוב של ישראל, אך אני חייב לומר, בפעם הראשונה שביקרתי בירושלים וערכתי שם סיור מסביב לעיר הנפלאה הזאת, וראיתי את הכתר סביב מזרח ירושלים הכבושה, זה באמת מזעזע”, הצהיר בתגובה לשאילתה שהעלה אחד מחברי האופוזיציה.

הוא הוסיף כי “מה שהממשלה הזו עשתה באופן תדיר הוא להגיד: ‘כן, אנו תומכים בישראל, אך אנו לא תומכים בהתנחלויות הבלתי חוקיות. אנו לא תומכים במה שמתרחש במזרח ירושלים”.

(צילום ארכיון: אבי אוחיון – לע"מ)

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן