לפחות חמישה מחבלי חמאס נפצעו הבוקר מקריסת מנהרת טרור נוספת שחופרים בארגון • התעלומה גוברת: האם ישראל פועלת בחשאי להשמדת מנהרות החמאס?

מחבלי החמאס ממשיכים לחפור מנהרות טרור לעבר הגבול ישראל – ואלו ממשיכות לקרוס על ראשי החופרים. מדיווחים הבוקר בכלי תקשורת פלסטינים עולה כי מנהרה נוספת קרסה וגרמה לפציעת מחבלים.

עד כה ידוע על חמישה חברי גדודי אל קסאם של חמאס שנפצעו בקריסת המנהרה. הם פונו לבית החולים שיפא שברצועה ובארגון מחפשים במנהרה אחר מחבלים נוספים שהיו אמורים להיות בתוכה בזמן קריסתה.

לא מדובר בפעם הראשונה שמנהרות הטרור קורסות על חופריהם. בחמאס מסרבים להתייחס לגורם לקריסה. האם מדובר בתנאי מזג האוויר או מצוקה כלכלית של הארגון המתורגם לכוח עבודה זול שבונה את המנהרות בחוסר מקצועיות.

אחרים יטענו כי מדובר כחלק ממאמץ ישראלי להשמדת המנהרות. כך או כך, הדבר מהווה הוכחה כי בחמאס ממשיכים במאמציהם לחפור מנהרות אל עומק השטח בישראל. בכיר חמאס, איסמעיל הנייה אף אמר כי זו דרכם להביא לשחרור ירושלים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בזמנו כי אם ישראל תותקף ממנהרות ברצועת עזה, היא תגיב בעוצמה רבה נגד חמאס. "אנחנו פועלים בשיטתיות ובקור רוח נגד כל האיומים, לרבות האיום מצד חמאס, גם באמצעים הגנתיים וגם באמצעיים התקפיים".