הפוליטיקאים דורשים נוסחה משפטית לגירוש משפחות מחבלים

התנגדותו של היועץ המשפטי לממשלה לגירוש משפחות מחבלים הביאה את השרים לדרוש מציאת פתרון משפטי • סגנית שר החוץ: מדובר בצעד הכרחי • השר ישראל כץ: אני מתכוון ליזום שינוי חקיקתי

בעקבות התנגדות היועץ המשפטי לממשלה לגירוש משפחות המחבלים מבקשים הפוליטיקאים למצוא פשרה משפטית או לקדם חקיקה שתאפשר את הצעד ההרתעתי.

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כ"ץ, התייחס בפתח ישיבת הממשלה ליוזמתו לגרש משפחות מחבלים לסוריה או לעזה ואמר שימשיך לקדם את היוזמה וכי החוק הישראלי חייב להשתנות ולהתאים את עצמו למציאות הישראלית.

"אני מתכוון לפנות היום לחברי כנסת מהקואליציה ומהאופוזיציה וליזום שינוי חקיקה של החוק הישראלי שלא מאפשר גירוש. התפקיד שלנו כממשלה הוא להציל חיים וגירוש משפחות המחבלים יצמצם את המוטיבציה של אותם קטינים לבצע את הפיגועים. אני בטוח שאחרי גירוש מספר משפחות בודדות ייפסק טרור היחידים והקטינים הזה. זו חובתנו. אנחנו נלחמים על הבית ותפקידנו לוודא שזה ייפסק".

קרא עוד:
[postim]

סגנית שר החוץ ח"כ ציפי חוטובלי תומכת בגירוש משפחות של מחבלים שביצעו פיגועי טרור ומשוכנעת כי ניתן למצוא הכשר משפטי למהלך שכזה. "גירוש מחבלים הוא מהלך הכרחי כדי להגביר הרתעה מול מפגעים בודדים", אמרה חוטובלי.

"כשאיראן יחד עם הרשות הפלשתינית מטפחות מערכות מימון למשפחות של מחבלים יחד עם מערכת לפיצוי על בתים שישראל הורסת, חייבים להעביר את המסר שמי שפוגע בחפים מפשע בפעולות טרור יוגלה מהמרחב הטבעי שלו ויגורש". היא הדגישה כי "ניתן למצוא נוסחה משפטית וחוקית שתאפשר זאת".

מוקדם יותר היום דווח כי היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט החליט להביע את התנגדותו לרעיון גירוש משפחות המחבלים בנימוק כי הדבר נוגד את המשפט הישראלי ואת החוק הבינלאומי ולכן אין לנקוט בצעד הרתעתי זה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *